McCLELLAND - SYRIAN FULL BALKAN

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
0
Niciun vot
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
3
100%
 
Voturi totale : 3

McCLELLAND - SYRIAN FULL BALKAN

Mesajde ghibortz » 16 Iun 2010, 14:09

cutie cu design din anii '70 din foiţă de aluminiu mai subţire decât foaia de ţigară.
dacă aş fi ales după ambalaj ar fi fost probabil ultima cutie.
are un capac de plastic care ascunde o folie cu ureche.
fără capac şi etichetă aş jura că e o conservă de pateu sau peşte.
tutun ciopârţit grosolan maroniu închis şi negru cu câteva fire de auriu şi roşiatic.
fotografia cutiei este realizată după ce deja fumasem şi ultimul firicel de tutun dar seamănă la tăietură cu cele postate de alguhan din seria grand orientals.
aromă de perje şi iz înţepător de oţet la inhalare adâncă.
mulţi au desoperit că miroase a ketchup.
după ce am citit o recenzie în care se făcea această precizare mi-am dat seama că adulmecarea uşoară oferă într-adevăr o astfel de comparaţie olfactivă.
umiditatea este la un nivel propice consumului imediat tocmai de aceea am şi aprins un bol fără a lăsa la aerisit în prealabil.
se fumează relativ rece şi uşor până în fundul bolului lăsând o cenuşă gri deschis şi compactă.
impresiile de la primele boluri fumate au fost de "english mixture".
latakia cea subtilă de siria este atât de subtilă că nu îmi zice nimic de latakia.
poate că e acolo şi creierul meu o recunoaşte însă nu îmi dă din ea decât o unghie de iz de afumătură.
condimentul principal este orientalul ţinut în frâu de gustul dulce-acrişor de virginie.
merită să începi ziua cu o astfel de mixtură molcomă şi chiar funcţionează cred ca primă experienţă pentru un pipar ce vrea să încerce latakia şi orientalul.
nu necesită atenţie deloc.
doar să nu uiţi să aprinzi pipa.
nu e un tutun care să se lipească pe memorie dar nici un rateu mai ales că a costat doar 35 RON.
merge fumat toată ziulica pe moină pe-omăt pe zăpuşeală pe-ntuneric pe-apucate pe sărite.
îl votez ca fiind un tutun foarte bun neavând nimic dezamăgitor.
încă o chestie ce merită menţionată: pe fundul cutiei este inscripţionat 16 02 05 :1)

[attachment=0]
mcllelands - syrian full balkan - resize.jpg
ghibortz
 

Înapoi la McClelland

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron