English Luxury Mixture - Blend 779

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
1
50%
Mediu
0
Niciun vot
Bun
1
50%
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

English Luxury Mixture - Blend 779

Mesajde Radu-Mihai » 16 Sep 2013, 11:52

Un tutun asteptat ca o latakie consistenta,dar,dezamagire...
La deschiderea cutiei am gasit un tabac, taietura ribbon,care seamana cu latakiile cunoscute,dar fara mirosul de "afumatura"!
Umiditate acceptabila, l-am indesat in bol,poate apare si latakia pe parcursul fumatei,dar... am asteptat mult si bine.
Se simte virginia si orientalul,latakia siriana foarte putin si cum pentru mine - daca latakie nu e,nimic nu e,i-am acordat doar:"bun"!

Tutunurile cu latakie,sunt ca ciorba de burta...multi detesta scarbiti,altii savureaza ca pe o ambrozie!...
Fişiere ataşate
tutun.JPG
[color=#FF0000]Micile vicii dau farmec unei vieti monotone![/color]
Avatar utilizator
Radu-Mihai
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 364
Images: 8
Membru din: 25 Iun 2009, 14:56
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-1995

Re: English Luxury Mixture - Blend 779

Mesajde atzitzi » 16 Sep 2013, 12:26

Aceeasi deceptie am simtit-o si eu cu acest tutun. Mi-aduc aminte ca eram in cautarea unei latakii usoare, cind am cumparat o cutie, dar chiar si asa parca nu te astepti la compot de fructe sau caramele de la un tutun care contine latakia. Un casing fructal care se accentueaza cu trecerea timpului mi-a stricat placerea fumatei. Foarte asemanator cu Silem's Black, care (basca) era si la 100 de grame. Cred ca este singura dezamagire de la Solani.
"Drier tobacco smoked slowly will offer you much more flavor than overly moist tobacco smoked quickly." - John Patton
Avatar utilizator
atzitzi
Membru de onoare
 
Mesaje: 253
Images: 19
Membru din: 29 Aug 2011, 15:35
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2011


Înapoi la Solani

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron