Cuisine

Reguli forum
Exclus bungee-jumping: respiratiea accelerata, forta intensa si vantul pot dauna pipei si experientei fumatei.

Cuisine

Mesajde Radu-Mihai » 04 Aug 2011, 12:45

Propun un nou subiect colegilor pipari:Bucataria...
Aici se pot face cunoscute experientele culinare,diverse retete si ce tabacuri au fost "asortate"...caci,pe langa lichidele consumate in timpul unei fumate, uneori se si mananca!
Incep eu...
Acum cateva zile am primit in dar o sticla de tequila si ce merge langa?: un burrito,deci se prefigura o cina mexicana...
Dupa nenumarate shot-uri de tequila,am hotarat sa trec la treaba.
Am "organizat" cateva burritos cu mult chili,au esit ca niste shaorme,dar incurajat de tequila nu am mai tinut cont de aspect...
Gust "incendiar",devastator pentru papilele gustative...cu greu am terminat o bucata.
Si cum nu aveam stare,am umplut un bol cu ...Perique .Ce-a urmat nu va mai povestesc: "fire in the hole(s)" la propiu...
Iata o experienta pe care nu o voi mai repeta si nu sfatuiesc pe nimeni s-o incerce!!! [-X
Asteptam alte experiente mai "umane". :-w
[color=#FF0000]Micile vicii dau farmec unei vieti monotone![/color]
Avatar utilizator
Radu-Mihai
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 364
Images: 8
Membru din: 25 Iun 2009, 14:56
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-1995

Re: Cuisine

Mesajde pari » 05 Aug 2011, 07:35

OO, ce interesant, este primul articol de pe forum care "maa misca", ...deci tequila "la greu" si senzatii (tentatii) pentru papilele gustative si olfactive,; bravo Radu ::7)
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: Cuisine

Mesajde Radu-Mihai » 05 Aug 2011, 11:46

Multumesc,Pari!
Poate titlul topicului nu se potriveste cu intentia mea...
Eu unul doresc un schimb de impresii intre pipari: dupa ce au savurat o masa,au baut diverse licori si au fumat o pipa...cum s-au "armonizat"
toate acestea!
Experienta descrisa de mine,traita pe pielea mea,a fost una a extremelor...
Se spune ca: "Intelepciunea vine odata cu varsta"...in cazul meu nu functioneaza! ::44)
[color=#FF0000]Micile vicii dau farmec unei vieti monotone![/color]
Avatar utilizator
Radu-Mihai
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 364
Images: 8
Membru din: 25 Iun 2009, 14:56
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-1995


Înapoi la Pasiuni anexe

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron