Calendare

Reguli forum
FOTOGRAFIILE SE VOR ATASA IN GALERIE. IN ACEST FORUM INCERCATI SA VA LIMITATI LA TEXT SI LINKURI!

Calendare

Mesajde Molia » 19 Iul 2010, 04:30

Fotografilor, G.L.Pease [url=http://glpease.com/Calendar/]v-a luat-o inainte[/url]. Va dati batuti sau ii dati o lectie?
Molia
 

Re: Calendare

Mesajde pari » 19 Iul 2010, 08:13

o sa incerc dar...in fata unui profesionis(G.P. din foto isi castiga existenta) cam greu :-s
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: Calendare

Mesajde Radu-Mihai » 19 Iul 2010, 09:07

Nu trebuie sa ne descurajeze asemenea realizari,ba din contra, folosim ca sursa de inspiratie...Ceva asemanator poate fi inclus in brosura PCB-ului!
Problema ar fi cu "subiectele",nu prea am vazut pe viu asemenea pipe,doar prin diverse cataloage!... :-o
Deci, pentru Pari si nu numai,o "tema de casa"... :2)
[color=#FF0000]Micile vicii dau farmec unei vieti monotone![/color]
Avatar utilizator
Radu-Mihai
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 364
Images: 8
Membru din: 25 Iun 2009, 14:56
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-1995

Re: Calendare

Mesajde mrg » 19 Iul 2010, 09:25

Imi permit doua observatii:
- calendarul "In Celebration of Briar" realizat de G.L Pease dateaza de cel putin 3 ani (gasisem candva un preview pe editia 2007). Deci a luat-o inainte... zdravan!
- Pease isi castiga existenta, in principal, din blendurile proprii (din ce citisem pe undeva, sper sa retin bine, inainte de a deveni tobaconist parca fusese informatician). E adevarat insa ca fotografiile sunt absolut superbe.
Dar, ce conteaza?! Poate se incumeta totusi cineva sa starteze un astfel de proiect. :1)
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Calendare

Mesajde ghibortz » 20 Iul 2010, 00:57

nu fotografiile sunt problema ci subiectele...aşa cum zice şi radu-mihai.
eu am propus pe undeva pe forumul ăsta să se facă o chetă de subiecte din care să fie alese 12 bucăţi pe principiu de vot la întâlniri...
apoi talentaţii în ale fotografierii se găsesc.
ghibortz
 


Înapoi la Călătorii si Fotografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron