Danske Club no.225

Danske Club no.225

Mesajde mrg » 20 Noi 2008, 19:22

Am reusit abia acum sa postez o fotografie a pipei Danske Club achizitionata recent de la JPB (din pacate, fotografia nu e cine stie ce). Imi mentin verdictul anterior: fumeaza foarte bine. Nu face condens (e adevarat, am folosit un tutun uscat si am pipat-o cu atentie), are o forma care imi place f. mult si priza in gura este ok. Pe scurt, o consider o pipa buna.
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Danske Club no.225

Mesajde Humidor » 20 Noi 2008, 23:49

Frumoasa rosia ta, sa o pipezi cu placere!
Humidor
 

Re: Danske Club no.225

Mesajde mrg » 21 Noi 2008, 11:33

Multumesc, Bogdane! O aduc data viitoare la reuniune. Sa o compar cu Danske-ul tau cel nou ;)
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Danske Club no.225

Mesajde Augustinus » 21 Noi 2008, 16:42

Foarte frumoasa pipa. Desi teoretic DC-urile sunt catalogate drept pipe de mana a doua, din practica pot sa spun ca pot rivaliza fara problemele cu surorile lor mai bogate, de la Stanwell, cu Brebbia, Vauen sau Chacom. Nu ofera calitatea fumului unei Dunhill, spre exemplu, insa fac fata cu succes oricarei fumate decente si rezista foarte bine la indaratniciile novicilor. In plus, au un pret acceptabil si sunt foarte bine lucrate. Prin urmare...felicitari! Ai facut o alegere buna.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: Danske Club no.225

Mesajde Twain » 22 Noi 2008, 01:02

Foarte frumoasa, intr-adevar. Arata exact la fel ca o pipa pe care am avut-o mai demult. Nu era din briar si am fumat-o pana i-am calcinat vatra. :oops:
De la Danske Club imi place mult gama Vario, aceea cu pipele jumatate sablate - jumatate netede. Mi se pare foarte de efect acel design.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron