[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Pipe & Cigar Club Bucureşti • Vezi subiect - Peder Jeppesen

Peder Jeppesen

Peder Jeppesen

Mesajde Alien » 10 Iul 2013, 20:28

[url=http://www.danishpipeshop.com/Graphics/Products/5096.jpg][imgres 500,295]http://www.danishpipeshop.com/Graphics/Products/5096.jpg[/imgres][/url]

[url=http://www.danishpipeshop.com/Graphics/Products/5096c.jpg][imgres 500,295]http://www.danishpipeshop.com/Graphics/Products/5096c.jpg[/imgres][/url]


Nu stiu unde imi e aparatul, sau, mai sincer spus, imi e lene sa il iau si sa fac poze. Asa ca am luat pozele direct de pe siteul de unde al muat-o pe mandra. E iesita din manutele lui Peder Jeppesen, un half bend freehand, cu nitel platou pus asimetric pe fund. Nu are filtru, e grea de 67 de grame si are bol mediu. Nu am gasit puncte de chit sau alte imperfectiuni pe ea. Pana acum a gustat numai Nightcap. Fumeaza superb. Rece, curat, devreme acasa, tot ce iti poti dori.
Promit si un review cu micuta Kai Nielsen cand o sa ma hotarasc sa fac poze, ca pe aia nu al luat-o online. ::6)
Fum rece domnilor!
I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti...
Avatar utilizator
Alien
 
Mesaje: 104
Membru din: 22 Iun 2010, 01:02
Localitate: Moreni/Craiova

Re: Peder Jeppesen

Mesajde Twain » 11 Iul 2013, 08:13

E foarte arătoasă. Iar fibrajul e de nota 10.
Îmi place şi că e surprinzător de uşoară pentru felul în care arată. Mă aşteptam să aibă peste 75 de grame. Am şi eu un Peterson de 67 de grame dar, pentru că e 3/4 bent, e uşor de ţinut în dinţi. Sper că şi a ta e la fel de comodă.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Peder Jeppesen

Mesajde Alien » 11 Iul 2013, 16:55

Multumesc frumos. Asta a fost motivul pentru care am luat-o. Grain-ul. :)
Cum e Petersonul tau? Am si eu una, (Lismore Castle) dar nu e chiar... printre pipele care imi plac. Se incalzeste destul de mult si are vreo 4 puncte de chit pe ea.
I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti...
Avatar utilizator
Alien
 
Mesaje: 104
Membru din: 22 Iun 2010, 01:02
Localitate: Moreni/Craiova

Re: Peder Jeppesen

Mesajde Twain » 12 Iul 2013, 17:09

[quote="Alien"]Asta a fost motivul pentru care am luat-o. Grain-ul.

Mie îmi plac foarte mult şi formele elegante ale shank-ului. Inelul acela deschis la culoare de la muştiuc ce este? Corn, cumva?

[quote="Alien"]Cum e Petersonul tau? Am si eu una, (Lismore Castle) dar nu e chiar... printre pipele care imi plac. Se incalzeste destul de mult si are vreo 4 puncte de chit pe ea.

A mea e un 307 care, mai ales după ce şi-a format o turtă drăguţă, fumează foarte decent. La început şi ea avea tendinţa să se încingă, în special din cauză că o ţineam în dinţi. Dar, cu răbdare, am ajuns să îi cunosc atât punctele slabe, cât şi pe cele forte, aşa că în prezent petrecem împreună nişte momente foarte plăcute. :1)

[attachment=0]
Peterson307.jpg
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti
Sus

Re: Peder Jeppesen

Mesajde Alien » 12 Iul 2013, 17:36

Pe site spune doar "canted with custom wooden and acrylic rings" . Nu stiu ce lemn e ::6)

In legatura cu petersonul, nu pot decat sa te invidiez. Eu nu am avut noroc cu a mea. :P
I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti...
Avatar utilizator
Alien
 
Mesaje: 104
Membru din: 22 Iun 2010, 01:02
Localitate: Moreni/Craiova

Re: Peder Jeppesen

Mesajde manos » 16 Iul 2013, 17:03

Foarte frumoasa ! Sa o fumezi cu placere !
Hello there, Mars calling Earth !
Avatar utilizator
manos
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 120
Membru din: 27 Feb 2010, 21:25
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2008

Re: Peder Jeppesen

Mesajde Alien » 20 Iul 2013, 09:15

Multam fain. :) Chiar asta ma pregatesc sa fac acum.
I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti...
Avatar utilizator
Alien
 
Mesaje: 104
Membru din: 22 Iun 2010, 01:02
Localitate: Moreni/Craiova


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron