Pocket Pipe (?)

Moderator: mrg

Pocket Pipe (?)

Mesajde Molia » 28 Ian 2010, 14:56

Ma tenteaza asa ceva pentru intarzierile anuntate de cate 30 de minute ale profesorilor, pentru faptul ca nu ocupa spatiu in plus, majoritatea obiectelor de care suntem inconjurati fiind la fel de plate.
Nu-i vorba ca ar fi scumpe (20 Euro si probabil as scapa repede de ea la acelasi pret daca as pune-o la vanzare), doar ca as aprecia sa nu fiu nevoit satrec prin asta, asa ca:
-Mai are cineva o asemenea pipa? Cum fumeaza?
-Cum se curata? Se incinge? Cere multa atentie inainte de si in timpul fumatei (la impachetare si tasarea tutunului)?
Molia
 

Re: Pocket Pipe (?)

Mesajde mrg » 29 Ian 2010, 10:54

Salut, Molia! Am trecut acum o saptamana si pe la JPB (Victoriei) si am vazut o pipa de buzunar expusa. Nu am retinut pretul si nici brandul. Dar poate ar merita sa arunci o privire.
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Pocket Pipe (?)

Mesajde ghibortz » 30 Ian 2010, 09:28

[attachment=0]
opus pocket pipe 1.jpg

[attachment=1]
opus pocket pipe.jpg

[quote="Molia"]-Mai are cineva o asemenea pipa? Cum fumeaza?
-Cum se curata? Se incinge? Cere multa atentie inainte de si in timpul fumatei (la impachetare si tasarea tutunului)?


nu mai are :15)
o ţineam în buzunarul lateral al pantalonilor la o partidă de tir sportiv unde mai erau şi vreo două trei cartuşe şi a căzut prin iarbă tot băgând mâna după ele.

fumează, se curăţă, se încinge la fel ca orice altă pipă de briar în funcţie de proprietar.
la faza cu împachetarea o să îţi dezvolţi o tehnică aparte datorită formei vetrei.
îţi recomand un futac cu diametrul mai redus.
eu mă foloseam de câte o cracă tăiată pe loc fiind una din pipele de ieşiri în natură.

ca timp de fumare nu am depăşit cele 30 de minute menţionate de tine.
însă eu fumez destul de repede.

sfatul meu este să îţi iei.
ghibortz
 
Sus


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron