Tutun Red Bull

Tutun Red Bull

Mesajde Leopold Heq » 11 Oct 2012, 20:30

Va salut! Sunt proaspat acceptat in club si incepator in ale pipei. Am deci multe intrebari si nelamuriri. De curand am cumparat un pachet de tutun Red Bull Aromatic Shag. Dupa prima fumare am ramas in gura cu un gust greu de nicotina si nu m-am simtit prea bine. M-am gandit ca poate e de vina pipa pentru ca am folosit o pipa veche de provenienta necunoscuta cu pereti cam subtiri si nu prea mi-am dat seama de ce a avut gustul asta atat de greu... Nu prea am citit despre tutunul Red Bull si astept sa imi spuneti in ce categorie se incadreaza. Oricum stiu ca nu este unul de calitate superioara insa poate imi dati ceva hinturi despre cum e cel mai bine sa il fumez...
Avatar utilizator
Leopold Heq
 
Mesaje: 7
Membru din: 08 Oct 2012, 00:21

Re: Tutun Red Bull

Mesajde asuba » 11 Oct 2012, 21:05

Red Bull, din cite stiu (n-am fumat vreodata), este tutun pentru tigari, nu pentru pipa. Daca o sa rulezi tigari din el s-ar putea fie bun, dar din pipa sigur nu e bun. In primul rind nu corespunde taietura si apoi soiurile de tutun sint selectate special pentru pipa, respectiv tigari. Vezi ca e pe undeva pe aici un topic cu "tutun pentru incepatori"; vei gasi acolo o gramada de sugestii privind tutunul de pipa.
Avatar utilizator
asuba
 
Mesaje: 31
Images: 0
Membru din: 20 Sep 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2009

Re: Tutun Red Bull

Mesajde Leopold Heq » 12 Oct 2012, 17:10

Salut! Chestia e ca pe acest pachet scrie ca este Class A-Tobacco si ca este tutun de pipa. Am intrebat-o si pe vanzatoare. Altfel nu il cumparam... Oricum am sa studiez problema. Multumesc.
Avatar utilizator
Leopold Heq
 
Mesaje: 7
Membru din: 08 Oct 2012, 00:21


Înapoi la Tipuri de tutun, mărci şi producători

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron