Distinguished Gentleman

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun ?

foarte slab
1
50%
slab
0
Niciun vot
mediu
0
Niciun vot
bun
0
Niciun vot
foarte bun
1
50%
 
Voturi totale : 2

Distinguished Gentleman

Mesajde zudo » 11 Mai 2011, 20:18

[img]http://cf.mp-cdn.net/fd/a6/68da93ffba15e23f29d0798aa3c1.jpg[/img]
[quote]An elegant & captivating pipe tobacco comprised of select choice leaf (Burley, Virginia, Black Cavendish and Cyprian Latakia), gently fragrant with an intoxicating aroma. A classic crossover tobacco blended to satisfy the smoker while pleasing those around them.


Curiozitatea a omorat pisica. Nu ma pot stapani sa incerc tabacuri noi, care mai de care mai ciudate. Experienta avuta cu surioara Spillman Mixture cat si chestiunea cu "intoxicating aroma" m-au vrajit si am cedat ispitei. Am mai facut-o si in trecut si de cele mai multe ori am patit ca pisica. De aceasta data nu.
La deschiderea cutiei te intampina un miros ciudat: pivnita insalubra, afumatura, acoperite cu un iz fructat persistent. Burley, Cavendish, Virginia, Latakia plus un casing aromatizant greu de definit. Umiditatea este buna. Aprinderea lejera, arderea constanta, nu dezvolta umiditate excesiva.
Fumata debuteaza cu aromele binecunoscute ale mixturii Spillman, asemanatoare cu Merde de Cheval. Imediat se face simtita si aroma adaugata, pe care incerc sa o aseman cu un fel de magiun. Latakia cu magiun de prune ! Suna ciudat si deloc imbietor dar nu este neplacut. Ba, dimpotriva, este chiar delicios. Culmea e ca aroma asta accentueaza gustul latakiei. Un cross-over perfect echilibrat, cu multa personalitate, cu o evolutie complicata - cand domina latakia, cand devine dulce, cand fructat - care se perpetueaza in valuri pana la ultimul fir de tutun.
Un tabac memorabil, de tarie nicotinica medie si cu o amprenta ambientala interesanta si placuta. Foarte bun !
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Înapoi la E.Hoffman Company

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron