Molto Dolce

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Slab
0
Niciun vot
Mediu
0
Niciun vot
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
0
Niciun vot
Exceptional
1
100%
 
Voturi totale : 1

Molto Dolce

Mesajde TLGTLC » 07 Mai 2014, 22:16

,,Suffice it to say Molto Dolce is the Cream of the Crop. A rich and creamy texture of vanilla, caramel, and honey is applied to Burley, Virginia, and Black Cavendish."
Cred ca am gasit cel mai bun aromatic pe care l-am fumat! Atat de bun ca nu stiu cum sa mai fac mai repede rost de el!
Arde foarte bland, fumul este cremos iar gustul...mmm! Trebuie sa-i dau dreptate userului de pe tobaccoreviews care a scris ca ,,chestia asta ar trebui sa fie ilegala". Am abandonat aromaticele, dar cateodata mai simt nevoia de un mic ,,divertisment". Molto Dolce insa m-a cotropit si m-a facut sa ma indragostesc de el. Desi numele te face sa crezi ca este o ,,prajiturica" nu e chiar foarte dulce-cum e Stanwell Vanilla ci un mix perfect echilibrat intre tutun de calitate si un cassing care il completeaza perfect. Gustul de caramel este fin, delicat nu da deloc senzatia de zahar ars regasit in tutunurile care se lauda cu el. Vanilia duce mai mult cu gandul spre cea folosita in parfumerie si nu spre esenta de pus la prajituri iar mierea...mmm...miere din flori de munte!
Cred ca e primul review in care-si face loc calificativul exceptional! Nu credeam sa il dau tocmai unui aromatic unde bun reprezinta cam maximum.
Fişiere ataşate
Molto Dolce.jpg
Avatar utilizator
TLGTLC
 
Mesaje: 133
Membru din: 01 Dec 2010, 17:32
Fumez pipa din: 01 Noi 2010

Re: Molto Dolce

Mesajde ironpriest » 08 Mai 2014, 18:34

Salutare ! Daca nu-s indiscret de unde faci rost de el ? Multumesc !
Avatar utilizator
ironpriest
 
Mesaje: 3
Membru din: 03 Mai 2012, 18:08
Localitate: cluj


Înapoi la Sutliffe Tobacco Company

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron