A. G. Rutenberg - Лифляндскiй табакЪ (Virginia)

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
1
100%
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 1

A. G. Rutenberg - Лифляндскiй табакЪ (Virginia)

Mesajde atzitzi » 29 Oct 2011, 23:01

Producator: Pogarska Cigareto-Cigarna Fabrika S.A. Rusia
Importator: Eximtabac SRL Chisinau, Moldova
Distribuitor: Premier Dialog SRL
Site: tabak.md
Fabricat: ianuarie, 2001

Tarie: medie
Greutate: 50 g
Descriere: Amestec de Virginii amber-red, pastrate pentru citeva saptamini in prese de lemn

Pretul pe site este 90 lei moldovenesti ($7.65).

Dupa trei saptamini in care virginiile au dus greul (Capstain, Samuel Gawith, Ilsted, Orlik ) am zis sa incerc si varianta ruseasca.

Cutia este sub forma unei cutii de conserve, fara a fi vidata, cu capac de plastic, ceva in genul Oriental de la Rober McConnell. Sub capacul de plastic se alfa un mic pliant cu cele noua tipuri de tutun pe care cei de la Rutenberg se produc in aceasta serie.

Taietura este un ribbon scurt. Mirosul la deschiderea cutiei se apropie de ceaiul chinezesc.

Taria este intradevar medie, dar parca este lipsita de savoare. De la Virginii, de regula, am asteptari, chiar daca stiu ca se lasa mai greu descoperite. Totusi, la finalul fumatei gustul ramas este placut si dominant.

Initil am crezut ca virginiile vor fie cele din "La Canastra" dar compozitia cu siguranta este alta. Arderea este normala, nu necesita reaprinderi si nu pisca.

Acest tabac este destul de plictisitor, poate incercat intr-un parfait cu Aged Burlei Flake de la Soloani ar fi o solutie.

Plusuri ar fi putine, pretul mic si faptul ca nu arde cleios, mirusul incamera este acceptabil. Noroc ca mai am citeva flake-uri din Golden Sliced.

Votez acest tutun ca fiind mediu.
Fişiere ataşate
virginia.jpg
Rutenberg - Virginia
"Drier tobacco smoked slowly will offer you much more flavor than overly moist tobacco smoked quickly." - John Patton
Avatar utilizator
atzitzi
Membru de onoare
 
Mesaje: 253
Images: 19
Membru din: 29 Aug 2011, 15:35
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2011

Înapoi la A.G. Rutenberg

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron