WAF (Wife Acceptance Factor)

WAF (Wife Acceptance Factor)

Mesajde Molia » 11 Mar 2009, 01:08

Cristi_L ma critica pentru un limbaj prea tehnic, mi-am recitit mesajul si m-am gandit ca merita de mult creat acest topic:

Wife Acceptance Factor (in ce masura tutunul e acceptat de "sotie", adica de civili)

Cam greu de evaluat avand in vedere ca observ la civili tendinta sa declare respingator mirosul oricarui tip de tutun de pipa in timp ce il fumez. Situatia se remediaza cand nu se poate detecta o sursa a fumului (daca stau asezat cu spatele de exemplu), chiar daca e vorba de acelasi tutun.
Lasand aceste fumuri ale nefumatorilor la o parte, ce miresme sunt apreciate de cei fara prejudecati absurde?

Pana acum constat ca a facut ravagii Clan, urmat la distanta considerabila de Red Virginia.
Molia
 

Re: WAF (Wife Acceptance Factor)

Mesajde Baaron » 11 Mar 2009, 11:27

La mine urmatoarele tabacuri au fost apreciate :

-Da Vinci
-W.O.Larsen Signature
-Chieftain Islay Mixture
-W.O.Larsen Golden Dream
-W.O.Larsen Masters Blend
-Pergamon
-Kentucky Bird
Baaron
 

Re: WAF (Wife Acceptance Factor)

Mesajde cristi_l » 11 Mar 2009, 11:34

eu am constatat niste preferinte foarte ciudate la prietena mea. I-a placut foarte mult mirosul de Peterson Old Dublin, chiar mi-a cerut cateva fumuri, dar la Sherlock Holmes a strambat din nas dar am primit permisiunea sa termin bolul...ceea ce mi se pare ciudat, ca de la virginii dulcege ar trebui sa iasa tot un fum dulceag care sa placa nasului. :15) La McConnell Oriental primit de la Molia am primit dupa 3 minute "stinge-o sau du-te pe balcon" ::10)
e foarte greu sa ghicesti ce parere o sa aiba nefumatorii de tutunurile de pipa. Eu merg la risc, ce-o fi o fi. :43)
cristi_l
 

Re: WAF (Wife Acceptance Factor)

Mesajde suicune » 11 Mar 2009, 14:46

Eu am fumat destul de multe tutunuri in public dar pana acum acestea au fost apreciate:

- Captain Black White
- Stanwell Melange
- Peterson Sweet Killarney
- Amphora Full Aroma
- Mac Baren Vanilla Cream
- Mac Baren Mixture

Astea au cam fost respinse:

- Peterson Irish Oak
- Peterson Old Dublin
- Peterson Sherlock Holmes
- Peterson Irish Flake
- Amphora Original Blend
- Dunhill Nightcap
- Samuel Gawith - 1792 Flake
suicune
 

Re: WAF (Wife Acceptance Factor)

Mesajde Molia » 11 Mar 2009, 14:49

Subscriu observatiei referitoare la irish oak: unanim respins de spectatori.
Nici nightcap nu-i departe.
Molia
 

Re: WAF (Wife Acceptance Factor)

Mesajde Cinabru » 12 Mar 2009, 17:16

Succes cu Skandinavik Vanilla, Red Virginia, Sunday's Fantasy, Amphora, chiar i-au placut aromele. Orice are latakia - in versiunea ei "pisica moarta" - out, fumat in curte sau in biblioteca, singur, aerisit bine. Nu prea mult succes nici cu altele, inclusiv cu virginii care pentru mine erau blande si usoare. Dictatura curata :19)
Avatar utilizator
Cinabru
Membru de onoare
 
Mesaje: 151
Membru din: 27 Oct 2008, 16:43
Localitate: Bucuresti

Re: WAF (Wife Acceptance Factor)

Mesajde Pioneru » 12 Mar 2009, 18:08

Nevesti-mii nu-i plac deloc aromaticele "aromate". adora virginiile si mai ales latakiile. Sâc !!! ::7)
Avatar utilizator
Pioneru
Membru de onoare
 
Mesaje: 72
Membru din: 30 Oct 2008, 17:43
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron