UP- My Special One

Moderator: Cinabru

cum apreciati acest tutun?

foarte slab
0
Niciun vot
slab
0
Niciun vot
mediu
0
Niciun vot
bun
1
50%
foarte bun
1
50%
 
Voturi totale : 2

UP- My Special One

Mesajde zudo » 05 Feb 2013, 17:41

[attachment=0]
P1090677.JPG

Scuze de intarzierea cu care postez dar a trebuit sa ma dumiresc pe indelete cu tabacul asta, care este, intradevar, special. Am fumat trei boluri din mostra trimisa de dl.blender si impartita cu darnicie de Atzitzi in trei pipe de briar diferite, in contexte ambientale diferite. De fiecare data am fost placut surprins de calitatea amestecului. Se pot distinge toate ingredientele, mai mult virginiile si perique-ul si mai putin kentucky ori latakia, si toate sunt de calitate buna. Rezultatul e un tutun de toata ziua, care se aprinde si arde cum trebuie, satisface prin aromele placute, masculine dar nu aspre, lasand in camera o amprenta interesanta, eleganta. Nivelul nicotinic este mediu. Se asezoneaza bine cu o cafea, un rom invechit dar si cu o bere blonda.
Designul etichetei este hilar, ca la toata seria UP, dar, neparticipand la un concurs de frumusete, primeste un "foarte bun", cu plus.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: UP- My Special One

Mesajde Twain » 21 Iul 2013, 08:12

Un tutun bun, într-adevăr, cu ingrediente de calitate. Din nefericire (pentru mine) e foarte slab pe partea de latakia. Ar fi trebuit să mă concentrez la fiecare puf ca s-o simt.
De dragul experimentului, am fumat un bol şi cu un pic de adaos de "Pure Latakia" de la McConnell şi mi s-a părut minunat. În starea originală a fost doar... bun.
L-am fumat de fiecare dată la cafea.
Recomand pipă de briar. În spumă devine cam aspru.
Eu tutun foarte potrivit pentru amatorii de aromatice care sunt curioşi să încerce o latakia deosebit de uşoară, aproape insesizabilă.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti


Înapoi la HU-Tobacco

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron