Hearth & Home - Virginia Spice

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
0
Niciun vot
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
2
100%
 
Voturi totale : 2

Hearth & Home - Virginia Spice

Mesajde BAIJ » 01 Dec 2013, 11:46

[attachment=0]
003-493-0055.jpg
003-493-0055.jpg (6.41 KiB) Vizualizat de 8597 ori

"Virginia Spice– A unique VaPer with a variety of Virginias and a good dose of Perique, deepened and rounded out by maduro cigar leaf."

Taietura este ribbon, un amestec de cafeniu si maron inchis. Miroase grozav, a fan cu ceva aroma intepatoare de fermentat. Te pisca literalmente de nas.
Umezeala moderata, permite fumata direct, fara uscare prealabila.
Arde foarte bine, uniform, si cu putina grija-cu minim de reaprinderi, cu valatuci grozavi de fum care-ti umplu gura si narile.
In privinta gustului, ei bine, este ceva interesant. Dulceata virginiei se amesteca bine cu gustul de perique (in doza mica , insa, dupa parerea mea).
Iar firicelele de maduro ii dau o savoare aparte, un gust rotund si plin.
In ceea ce priveste taria, nu-i ceva care sa te dea pe spate. As zice, potrivit de tare.
Ca orice vaper (basca ceva trabuc adaugat) pute rezonabil de rau.
Lasa in urma un scrum fin, amestecat, gri inchis si deschis.
Il complimentez acum cu un pahar de Jack, sa fie ambii din aceeasi tara, si se pare ca se inteleg de minune impreuna!
Il recomand tuturor iubitorilor de vaper. Este rezonabil ca pret, este foarte bun, doar ca e cam greu de obtinut, tocmai din State.
Avatar utilizator
BAIJ
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 121
Membru din: 08 Noi 2009, 08:25
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 4-2009

Re: Hearth & Home - Virginia Spice

Mesajde TLGTLC » 15 Noi 2014, 21:09

Imi place foarte mult blendul acesta! O virginie dulce condimentata. Depinde mult pipa din care fumezi pentru ca intr-una poate fi o virginie dulce si atat, in alta se simt bine de tot condimentele...un perique care-ti gadila nasul intr-un mod placut.
Initial am crezut, tot citind review-uri ca va fi in genul Cornell&Diehl Opening Night...ala e sec, gadila rau la nas, si e mult mai tare, ca aroma dar mai ales ca si continut de nicotina. Virginia Spice e ,,dotat" cu o doza slaba de nicotina si daca nu ar interveni plictiseala ai putea fuma doua boluri consecutiv.
Mirosul in camera e lesne tolerabil, arde superb desi nu integral, scrumul gri e impregnat de firicele carbonizate. In concluzie, se fumeaza foarte usor, e un tabac de toata ziua, mai interesant (zic eu) decat virginiile ,,obisnuite".
Avatar utilizator
TLGTLC
 
Mesaje: 133
Membru din: 01 Dec 2010, 17:32
Fumez pipa din: 01 Noi 2010


Înapoi la Hearth & Home

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron