McLintock - Syrian Latakia

McLintock - Syrian Latakia

Mesajde Alien » 25 Dec 2010, 20:18

Dupa cateva boluri fumate pot sa spun ca e un gust predominant de latakie, eu nu am simtit si altceva. Crema, fum, condiment. Cam asta spune blendul asta papilelor gustative. Dupa ce termin punga, promit un review.
I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti...
Avatar utilizator
Alien
 
Mesaje: 104
Membru din: 22 Iun 2010, 01:02
Localitate: Moreni/Craiova

Re: McLintock - Syrian Latakia

Mesajde victor » 25 Dec 2010, 23:28

Nu cred ca pot spune mai mult decit tine... Latakia si iar latakia! Excelent. Eu l-am descoperit la una dintre cele mai faine intilniri ale PCB la care am participat: [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/gallery/image.php?album_id=27&image_id=177][img]http://forum.pipa-bucuresti.ro/gallery/image.php?album_id=27&image_id=177&mode=thumbnail[/img][/url] Gazda noastra, Pari, mi-a dat in dar un plic de McLintock - Syrian Latakia pe care l-am fumat alaturi de un whiskey batrin si bun si un vin grozav. Nu stiu inca in ce masura McLintock - Syrian Latakia e un tutun bun, dar mie imi trezeste o amintire placuta. Latakie si whiskey. Si companie placuta. :2) Cred ca asta trebuie sa faca o pipa. Sa aduca bucurie, intelepciune, pofta de viata sau alte treburi asemenea.
P.S. Grozava seara. Cine stie... cunoaste! :41)
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: McLintock - Syrian Latakia

Mesajde pari » 27 Dec 2010, 10:17

promit Victor ca "povestea merge mai departe" poate mai repede ca... "Ten Years After" (sunt convins ca l-ai ascultat pe Alvin Lee) ;)
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Cel mai recent tutun fumat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron