spascu

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

spascu

Mesajde spascu » 06 Iul 2010, 10:58

Salut,

Ma numesc Sorin, am 26 de ani, sunt din Ploiesti, si m-am apucat de fumat pipa cam de 4 luni, ocazie cu care m-am lasat de fumat tigari (fumam cam de 11 ani). Am inceput cu o pipa Peterson si acum am ajuns la 4 pipe, 2 Savinelli si 2 Peterson. Am inceput cu Peterson Sunset Breeze ca tutun, si am continuat pe aromatice (Connoisseur's Choice, Stanwell Melange, Mac Barren Original Choice), da am incercat si altele (Silems Black, MacBarren Mixture Scottish Blend) si continui cautarea pentru a descoperii noi tabacuri si arome. In curand sper sa ma apuc sa incerc sa-mi fac o pipa, m-am documentat intre timp, si cred ca o trec la fapte cat de curand.

Toate bune su "fum rece".
"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs."- Albert Einstein
Avatar utilizator
spascu
 
Mesaje: 47
Membru din: 01 Iul 2010, 15:07
Localitate: Ploiesti
Fumez pipa din: 0- 0-2010

Re: spascu

Mesajde Humidor » 06 Iul 2010, 11:34

Bun venit! In prezent avem un membru din Ploiesti, Pari care este presedintele clubului din Bucuresti :1)
Te asteptam la intalniri.
Humidor
 

Re: spascu

Mesajde pari » 06 Iul 2010, 16:08

Unde-s doi ....ma bucur de pasiunea ta pentru pipe si te asteptam sa participi la discutiile si intalnirile noastre! :41)
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: spascu

Mesajde victor » 06 Iul 2010, 20:34

Salut Sorin si bun venit! Felicitari pentru decizia de a schimba un viciu cu o placere! :1)
Urmeaza sa ne si intilnim...
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: spascu

Mesajde spascu » 07 Iul 2010, 09:06

Multumesc de intampinare, cu singurata o sa vin la una din intalnirile clubului (sa speram cat mai curand).

Toate bune
"I believe that pipe smoking contributes to a somewhat calm and objective judgement in all human affairs."- Albert Einstein
Avatar utilizator
spascu
 
Mesaje: 47
Membru din: 01 Iul 2010, 15:07
Localitate: Ploiesti
Fumez pipa din: 0- 0-2010

Re: spascu

Mesajde Lifelover » 07 Iul 2010, 09:28

Bine-ai venit! Nu uita sa ne povestesti impresiile lasate de tutunuri la forumul de Recenzii.
Avatar utilizator
Lifelover
 
Mesaje: 135
Membru din: 27 Iul 2009, 20:44
Localitate: Cotroceni


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron