Catalin Marin

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Catalin Marin

Mesajde jazzmoke » 27 Sep 2010, 15:38

Salutare,

Sunt Catalin si am 26 de ani. M-am apucat de pipa acum vreo 5 ani cu un set pipa start (pipa din lemn de par + tillbury),intre timp am fumat si tigari pana in ianuarie anul acesta cand am renuntat complet la tigari.
Imi place amestecurile de virginia si perique in mod special si tutunurile cu multa, multa virginia in general. Latakia imi place dar nu all-day, la capitolul asta am fumat Presbyterian, Sillem's Black, Merde de Cheval (nu radeti ) si Bayou Night (latakia + perique), pana acum Sillem's e pe primul loc.
Tutunul preferat : Davidoff Flake Medallions.
Pipa preferata : o Ser Jacopo astazi am fumat-o prima data, era estate, dar in stare excelenta ([url]http://www.smokingpipes.com/pipes/estate/italy/moreinfo.cfm?product_id=62272[/url]),
Marca preferata : Ser Jacopo

Am 14 pipe
1 - pipa start :)
3 - savinelli (Oom Paul, Bent Billiard, Bent Dublin)
3 - Peterson (Darwin, Celtic straight Billiard, Aran 05)
1 - Becker & Musico (Bent Panelled Dublin)
1 - Musico Foundation (Zulu)
1 - Stanwell (Blow fish)

1 - Jeantet (Bent Billiard)
1 - Meerschaum (luat de la JPB)
2 - Ser Jacopo (Belge (coral dot) si Poker)

si le fumez cu deosebit de multa placere. In principiu sunt un mare fan al pipelor italienesti.
Imi plac pipele lustruite, rareori modelele rusticate si caut un poker/cherrywood perfect :).

In rest, n-am rabdare dar compensez cu tutun.

PS: vad ca sunt destul de multi membri, prin urmare nu inteleg cum se face ca in ultimele 9 luni de cand umblu prin oras am mai vazut un singur fumator de pipa?
A mathematician is a blind man, in a dark room, looking for a black cat which isn't there. - Charles Darwin
Avatar utilizator
jazzmoke
 
Mesaje: 49
Membru din: 24 Sep 2010, 14:44

Re: Catalin Marin

Mesajde zudo » 27 Sep 2010, 15:41

Salut si bine ai venit printre noi ! Te asteptam si la intalniri. :1)
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Catalin Marin

Mesajde jazzmoke » 27 Sep 2010, 15:54

Vin cu cea mai mare placere. Pe cand urmatoarea intalnire?
A mathematician is a blind man, in a dark room, looking for a black cat which isn't there. - Charles Darwin
Avatar utilizator
jazzmoke
 
Mesaje: 49
Membru din: 24 Sep 2010, 14:44

Re: Catalin Marin

Mesajde zudo » 27 Sep 2010, 16:39

Vineri, 01 octombrie (inca nu ne-am hotarat in privinta locului).
Urmareste viewforum.php?f=26. :2)
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Catalin Marin

Mesajde mrg » 29 Sep 2010, 14:54

Salut, Catalin, bine ai ajuns pe forum si, poate, si la intalniri. Ai nominalizat la tutunuri preferate & fumate cateva nume interesante - Merde de Cheval (nu radem! - ba chiar supralicitam cu Dunhil - Baby's Bottom :1) ), Bayou Night, Sillem's, Butera -, care nu se regasesc in lista de review-uri, asa ca nu ratez ocazia de a te invita sa completezi "lipsurile" existente.
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron