Salutari tuturor!

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati profilul personal si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Salutari tuturor!

Mesajde VirgilMS » 28 Ian 2011, 00:36

Salutari!

Ma numesc vlad, sunt din targu mures, si tocmai mi-am comandat niste seminte de burley din virginia, usa:)
de mult ma bate gandul sa trec de la tigari normale la pipa, iar acum m-am decis sa-mi cultiv singur tabacul
si sa vad ce iasa, asa ca voi avea nevoie de multe sfaturi :)

Toate cele bune!
VirgilMS

Re: Salutari tuturor!

Mesajde mrg » 28 Ian 2011, 10:44

Salut, Vlad/Virgil! Bine ai venit pe forum. Poate ajungi, candva, si la o intalnire pe taram real, ti-ar fi utila, cred.
Ocolita cale ai ales pt. a "trece" la pipa. Nu ar fi fost mai simplu sa-ti cumperi niste tutun si sa vezi ce si cum? Burley-ul nu prea se fumeaza simplu, ci in amestec cu alte soiuri de tutun. Oricum, succes la cultivat si la trecerea la pipa.
mrg
Membru fondator PCB

Fumez pipa din: 0- 0-2007

Mesajde victor » 28 Ian 2011, 11:02

Salut si felicitari pentru cutezanta. Pina la prelucrarea tutunului poti parcurge citeva rinduri aici: http://forum.pipa-bucuresti.ro/viewtopic.php?f=19&t=36
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
victor
Membru fondator PCB

Images: 20

Mesajde VirgilMS » 29 Ian 2011, 19:09

Stiu, ca este mult mai simplu decat sa cultiv eu, dar, gradinaritul este o mica pasiune de a mea si de aici si idea de a cultiva burley. oricum, pana e bun de fumat mai este mult, asa ca tot la tutunul de cumparat o sa apelez :)
VirgilMS

Înapoi la Membri noi