Salut din Craiova

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Salut din Craiova

Mesajde Julio » 10 Noi 2011, 11:15

Salut tuturor,

eu sunt Julio, locuiesc in Craiova, sunt spaniol si fumez in pipa. Cel mai mult imi plac amestecurile englezesti si Virginias+Perique.

In primul rand, ma scuzati, dar inca nu vorbesc romaneste si inteleg foarte putin romana scrisa. Cum cred ca Google translator nu traduce foarte bine, sotia mea ma ajuta la redactare, pana cand voi invata romaneste. Ar fi vreo problema daca uneori scriu in engleza?

Am cateva intrebari despre cumpararea tutunului in Romania, cum ar fi care este cel mai bun loc de unde se poate cumpara, ma refer la cel mai ieftin pentru ca mi se pare incredibil ce preturi are tutunul in Romania


Multumesc foarte mult si inca o data imi cer scuze pentru romana mea
Julio
 

Re: Salut din Craiova

Mesajde zudo » 10 Noi 2011, 21:32

Hola Julio ! :1)
Bine ai venit pe forumul nostru si, daca ai drum prin Bucuresti, te asteptam la reuniunile noastre. Romaneasca ta este acceptata.
In privinta intrebarii tale, legata de tutun, raspunsul meu e simplu: in Romania, tutun ieftin gasesti doar afara , unii dintre noi il cumparam de prin [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/viewforum.php?f=43]magazinele online[/url].
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Salut din Craiova

Mesajde Julio » 10 Noi 2011, 22:42

Multumesc foarte mult pentru raspunsul tau.

E curios cum difera preturile la tutun in functie de tara, in Spania tigarile sunt mai scumpe dacat in Romania, iar tutunul de rulat tigari si cel de pipa este mai ieftin; in schimb, in Italia tot tutunul este mai scump decat in Spania si Romania.
In Spania nu avem foarte multe tipuri de tutun de pipa, depinde de oras, si mai mult, in Spania magazinele de tutun nu pot vinde pe internet, asa ca si noi trebuie sa cumparam tutun din afara si pe internet; uneori, depinzand de locul de unde cumparam tutunul, putem avea probleme la vama spaniola, dar asta e o alta poveste pe care o sa o scriu in post-ul corect.

Multumesc pentru link-ul ´´magazine online´´. Cand o sa am mai mult timp o sa adaug alte magazine online care functioneaza foarte bine( privind trecerea prin vama).

Salutari tuturor ! :1)
Julio
 


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron