Un inceput de drum.

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati profilul personal si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Un inceput de drum.

Mesajde LordAzazel » 05 Noi 2016, 11:57

Salutari forum!
Tudor din Bucuresti.
Detin pipa de 4 ani, dar spre rusinea mea nu am bagat-o inseama decat pe durata primului plic de tutun (de altfel, un aromatic vanillat piscator tare)
Mi-am facut curaj, nu stiu prin ce imprejurare, si am achizitionat un blend Englezesc.
Ce sa zic... s-a aprins beculetul deasupra capului. O aroma geniala data de Latakia si Perique.
Astfel ca la 2 luni de pufait mai "serios", am ajuns la rezultatul fotografiat: doua pipe (ce devin insuficiente - un Danske Club si un Stanwell) plus tutunurile din rotatie.
Caut in continuare in lumea aromelor... caci nu cred ca am acoperit nici 5% din felurile de tutun existente.
Macar am mai redus din tigari.
Incantat de cunostiinta!
Sper, cu ajutorul comunitatii Pipa Club Bucuresti, sa descopar noi fatete ale acestui viciu! :)
Fişiere ataşate
IMG_0677.JPG
IMG_0675.JPG
IMG_0674.JPG
IMG_0673.JPG
LordAzazel

Fumez pipa din: 01 Oct 2016

Re: Un inceput de drum.

Mesajde Gordon » 05 Noi 2016, 20:54

Bun venit! Te asteptam la intalniri!
Gordon
Membru fondator PCB

Images: 813
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Un inceput de drum.

Mesajde Baxter » 11 Noi 2016, 11:21

Salut! Fain inceput cu englezestile ;) Ca si un sfat, incearca sa renunti la Zippo. Inevitabil, gustul benzinei se impregneaza in tutun. Cu doua bete de chibrit...rezolvi mai bine. :1) Fum rece iti doresc si bine ai venit!
Baxter
Membru de onoare

Fumez pipa din: 01 Iun 2010

Înapoi la Membri noi