Un inceput de drum.

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Un inceput de drum.

Mesajde LordAzazel » 05 Noi 2016, 11:57

Salutari forum!
Tudor din Bucuresti.
Detin pipa de 4 ani, dar spre rusinea mea nu am bagat-o inseama decat pe durata primului plic de tutun (de altfel, un aromatic vanillat piscator tare)
Mi-am facut curaj, nu stiu prin ce imprejurare, si am achizitionat un blend Englezesc.
Ce sa zic... s-a aprins beculetul deasupra capului. O aroma geniala data de Latakia si Perique.
Astfel ca la 2 luni de pufait mai "serios", am ajuns la rezultatul fotografiat: doua pipe (ce devin insuficiente - un Danske Club si un Stanwell) plus tutunurile din rotatie.
Caut in continuare in lumea aromelor... caci nu cred ca am acoperit nici 5% din felurile de tutun existente.
Macar am mai redus din tigari.
Incantat de cunostiinta!
Sper, cu ajutorul comunitatii Pipa Club Bucuresti, sa descopar noi fatete ale acestui viciu! :)
Fişiere ataşate
IMG_0677.JPG
IMG_0675.JPG
IMG_0674.JPG
IMG_0673.JPG
Avatar utilizator
LordAzazel
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Noi 2016, 06:34
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 01 Oct 2016

Re: Un inceput de drum.

Mesajde Gordon » 05 Noi 2016, 20:54

Bun venit! Te asteptam la intalniri!
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Un inceput de drum.

Mesajde Baxter » 11 Noi 2016, 11:21

Salut! Fain inceput cu englezestile ;) Ca si un sfat, incearca sa renunti la Zippo. Inevitabil, gustul benzinei se impregneaza in tutun. Cu doua bete de chibrit...rezolvi mai bine. :1) Fum rece iti doresc si bine ai venit!
Avatar utilizator
Baxter
Membru de onoare
 
Mesaje: 56
Membru din: 05 Feb 2012, 09:38
Localitate: Timisoara
Fumez pipa din: 01 Iun 2010


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron