Andrei

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Andrei

Mesajde asuba » 24 Sep 2009, 06:27

32 de ani, rocker, fumator "inrait" (de tigari). De vreo 3 luni am inceput sa fumez in paralel si pipa si ma gindesc sa renunt treptat la tigari in favoarea pipei. Acum 2 luni m-am mutat din Bucuresti intr-un sat din Timis, astfel ca la primavara am de gind sa incerc sa-mi cultiv propriul tutun. Forumul l-am gasit cautind informatii despre pipe si tutun si l-am citit o vreme, dar pe parcurs mi-am dat seama ca am nevoie de mai mult ajutor de la fumatorii experimentati, asa ca mi-am facut curaj si m-am inscris :)
Avatar utilizator
asuba
 
Mesaje: 31
Images: 0
Membru din: 20 Sep 2009, 17:47
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2009

Re: Andrei

Mesajde Molia » 24 Sep 2009, 07:48

Bun venit! Ai nimerit bine aici tinand cont de preferintele muzicale si media de varsta.
Cand mai ajungi prin Bucuresti esti asteptat si la intalnirile lunare ale clubului, unde informatiile se schimba cu mai repede in cantitati mai mari. Altfel, intreaba ce ai de intrebat in sectiunile adecvate ale forumului si raspunsurile nu vor ezita sa apara. Povesteste experienta de pana acum si vei primi poate mai mult feedback decat e cazul de multe ori, mai ales referitor la cultura tutunului, caci in galagia Bucurestilor toti incercam sa ne facem micul nostru refugiu si va exista o urma de invidie alaturi de proiectia dorintei noastre de a fuma o pipa in varful dealului, de unde sa ne admiram propria recolta de tutun ce va fermenta urmatorii ani pana cand va fi demna de renume international.
Molia
 

Re: Andrei

Mesajde ghibortz » 24 Sep 2009, 16:40

bun venit şi din partea unui membru deocamdată doar de forum. am văzut accidental userul asuba pe okazii. felicitări pentru edinburg dublin straight achiziţionată (puţină invidie nu strică niciodată). poate o arăţi şi după ce o cureţi şi recondiţionezi cu ceva foto mai de calitate şi mai detaliate.
spor la plantaţia la care visezi. poate când ajung pe la lugoj te calc şi dai un pănuş de tutun şi o răchie.
bun venit încă o dată!
ghibortz
 

Re: Andrei

Mesajde Humidor » 25 Sep 2009, 21:48

Bun venit, te asteplam la intalniri.
Humidor
 

Re: Andrei

Mesajde catalindm » 26 Sep 2009, 00:03

Bun venit.
"Daca as sti cum se face o fotografie buna, as face-o tot timpul." - Robert Doisneau
Avatar utilizator
catalindm
 
Mesaje: 17
Membru din: 11 Aug 2009, 14:44
Localitate: bucuresti


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron