World Championship 2010 Estoril, Portugal

World Championship 2010 Estoril, Portugal

Mesajde pcromania » 06 Aug 2010, 12:07

http://forum.pipaclub.ro/viewtopic.php?f=6&t=6

va asteptam pentru inscrieri.

cu respect , toma marius
pcromania
 

Re: World Championship 2010 Estoril, Portugal

Mesajde zudo » 07 Aug 2010, 10:02

Multumim pentru invitatie dar, timpul scurt si calea lunga ne fac sa refuzam, cu parere de rau. Planurile de vacanta s-au facut si, in mare parte, s-au si consumat.
Ma gandesc sa organizam un concurs national pe 20 februarie si, in functie de resursele disponibile, sa trimitem o mica echipa competitiva la campionatul din 2011.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: World Championship 2010 Estoril, Portugal

Mesajde pcromania » 07 Aug 2010, 11:09

echipa este pentru 2011 , si oricum din umarul de pipari din romania nu putem alege pe cei mai buni ci pe cei care isi pot permite sa mearga , asta e clar, eu sunt bun am peste 2 ore la fumat dar nu imi permit momentan sa merg cu toate ca as vrea. deci oarecum cade treba cu concursul national tinut pentru campionat
invitatia era facuta pentru fiecare in parte nu pentru pipa club bucuresti, la campionat oricum se participa din partea Pipa Club Romania si acuma si pe viitor.
in acest moment exista o echipa de 3 persoane , adica minimul necesar pentru participare, daca totusi cineva doreste , ar fi nu numai in beneficiul lui ci si a clubului din care face parte .

revenind la 20 feb 2011 cati membri aveti pentru o participare la un concurs national ?
unde considerati ca este oportun sa se tina ?
aveti sponsori pentru concurs ?
care ar fi premiile ?
exista un plan de organizare al concursului ?
sub ce umbrela se tine-> PCR , PCB ?
castigatorii vor putea pleca la cipc in 2011 ?

eu cam stiu ce e la mine dar
astept raspunsurile tale mai intai si iti spun imediat,mersi
pcromania
 

Re: World Championship 2010 Estoril, Portugal

Mesajde zudo » 07 Aug 2010, 16:08

Sunt multe intrebari la care asteptam raspunsuri de la voi, avand in vedere ca v-ati auto-atribuit onoarea dar si povara reprezentarii la nivel national. La cateva pot sa-ti raspund:
- suntem destui membri, vreo 15-20 dintre ei pot participa la un concurs local/national; avand in vedere ca suntem cei mai multi si cei mai activi propunem Bucurestiul dar nu suntem impotriva altor initiative;
- PCB poate sustine cel putin un competitor ( cu toate taxele incluse ) pentru 2011 (numai sa nu se tina in Australia !);
- avem destule promisiuni privind sponsorizarile, dar acestea se pot materializa dupa legalizarea clubului - care se va realiza in septembrie;
- nu avem nimic impotriva participarii oricarui pipar pe cheltuiala proprie, el va reprezenta Romania oricum, dar e pacat ca unul capabil sa aduca un eventual premiu sa nu poata participa ;
- noi suntem un club democratic, nu avem membri cu drepturi speciale, ne alegem liderii pe perioade definite iar hotararile le luam de comun acord, nu suntem elitisti desi avem si personalitati printre noi; daca PCRomania respecta aceleasi principii ne vom angaja cu placere sub egida sa, altfel nu.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: World Championship 2010 Estoril, Portugal

Mesajde zudo » 16 Oct 2010, 15:39

Evenimentul a avut loc, confom programului. Din pacate pentru noi, Romania nu a marcat nici macar la participare. Competitia a fost dominata de confratii italieni, prin dl.Gianfranco Ruscalla - cu 3 ore si 10 minute -, si cu echipa - cu peste 8 ore si 50 min.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: World Championship 2010 Estoril, Portugal

Mesajde ghibortz » 17 Oct 2010, 08:46

câţi au fost ăştia în echipă :?:
ghibortz
 


Înapoi la Noutaţi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron