Ceaiuri (si neceaiuri)

Re: Ceaiuri (si neceaiuri)

Mesajde TLGTLC » 12 Ian 2012, 20:54

Am fost si eu prin Constanta la Marina Shopping Center si era acolo un magazin de ceaiuri Demmer si un sri lankez care vindea. Pe langa faptul ca a fost o experienta placuta sa dialogam cu domnul care ne-a introdus in lumea ceaiului, am luat cateva mostre de 50 gr fiecare. In seara asta am baut ceai negru cu wild cherry si alte chestii. Nu se compara cu nimic din ce am baut. Un buchet de arome care mai de care mai interesante alaturi de un gust delicat de cirese. Crezusem ca este un ceai aromatizat cu cirese dar nu a fost asa-ciresele aterizau langa celelalte arome completandu-le. Dupa ce am baut ceaiul asta, pot declara absolut toate ceaiurile baute (nu foarte multe si doar la plic) niste vax-uri veritabile. Si preturile mi s-au parut acceptabile.
Nu m-am riscat la ceaiuri simple aplicand acelasi principiu ca la tutunul de pipa-trebuie sa trec prin faza de incepator si s-o iau usurel cu aromatice...e cale lunga pana la Latakia ceaiurilor!
Avatar utilizator
TLGTLC
 
Mesaje: 133
Membru din: 01 Dec 2010, 17:32
Fumez pipa din: 01 Noi 2010

Re: Ceaiuri (si neceaiuri)

Mesajde Molia » 10 Apr 2013, 23:59

Dupa modelul pipa-bucuresti.ro s-a deschis, cu sustinerea Doro-Tea un [url=http://forum.doro-tea.ro/index.php]forum[/url] echivalent pentru pasionatii de ceai. E abia la inceput, dar experienta imi spune ca modelul functioneaza si, cu bunavointa celor care impartasesc pasiunea, poate ajunge o comunitate la fel de vie. Sunteti bineveniti cu intrebari, pareri, impresii, experiente in domeniu.
Molia
 

Re: Ceaiuri (si neceaiuri)

Mesajde dairen » 11 Apr 2013, 12:52

Fie ca aceasta initiativa sa aiba cat mai multa vizibilitate pe net si cat mai multi forumisti. Mult succes.
Avatar utilizator
dairen
Membru de onoare
 
Mesaje: 155
Membru din: 21 Oct 2009, 09:34
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Băuturi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron