Tobacco Shop Unirii

Postati aici informatii despre magazinele din Bucureşti

Tobacco Shop Unirii

Mesajde Molia » 24 Iun 2010, 11:13

Magazin al celor de la Docnet (contact Ciprian Halasz).
Pana acum era la parter, intre Media Galaxy si KFC. Acum e inchis.
Din 1 iulie 2010 se muta in Unirea la etajul 4.
Molia
 

Re: Tobacco Shop Unirii

Mesajde mrg » 26 Aug 2010, 11:19

Am reusit sa identific zilele trecute noua locatie a magazinului Tobacco Shop din Unirii, care, din cauza lucrarilor s-a mutat de la parterul magazinului (era la intrarea de langa KFC) la etajul 4. Magazinul (daca i se mai poate zice asa) este localizat acum la et. 4, in zona restaurantelor, mai precis in fata lifturilor. Oferta de pipe mi s-a parut ceva mai redusa decat cea din vechea locatie, standurile rotative au disparut, si de altfel intrag spatiul mi se pare mai mic. Poate mi se pare doar. La tutunuri lucrurile nu s-au schimbat. Ba chiar am observat 2 tutunuri din gama Peterson pe care nu le sesizasem inainte (poate din cauza ca sunt din gama aromaticelor ;-): Limited Edition - Special Reserve 2010 (conf. site Peterson: "A mix of Black Cavendish, Virginia and Burley tobaccos make up this blend. It has a fruity cocktail of yellow plum, nougat and vanilla to give an overall delicious tobacco with a mellow fragrance.") si Summertime ("Black Cavendish, combined with golden and dark Virginia in different cuts and a large proportion of hand rubbed Virginia flake, make this a wonderful blend. Experience the summer on your palate with this superb pipe tobacco offering a rich aroma of delicious peach and a hint of vanilla and juicy melons. This blend has a lovely mellow taste and a very pleasant room note."). Pretul identic la ambele cutii: 110 ron. In rest, oferta uzuala din gama Peterson, cele doua sortimente de Erinmore care se gasesc si la JPB, Stanwell, Bellini etc., etc., etc. Nu stiu cat de rentabila este noua locatie, care mie mi se pare mai ascunsa decat cea initiala, dar bine ca nu a disparut de tot!
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Tobacco Shop Unirii

Mesajde std » 27 Aug 2010, 06:36

Cred că gama de pipe se reînnoieşte doar când cea veche se termină aproape de tot; standurile rotative au dispărut ce-i drept, dar pipele din ele s-au mutat pur şi simplu în vitrină. În final par să fie cam tot atâtea ca înainte.
std
 


Înapoi la Magazine din Bucureşti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron