Mall Vitan

Postati aici informatii despre magazinele din Bucureşti

Mall Vitan

Mesajde Ankh » 26 Oct 2008, 19:18

1. Este situat la subsol, in aripa principala, vis-a-vis de Diverta si Magazinul cu articole pentru copii.

In data de 26.10.2008 pot afirma despre el urmatoarele:

Nici macar un chiosc nu-l pot numi. 3 vitrine mici pline de brichete, tigari de foi si trabucuri. Lulelele erau reprezentate de 2 firme obscure ce prezentau fiecare cate un singur model de pipa (aratau decent spre bine). Am vazut cateva borsete pentru pipe (4-6 la numar), vreo 10-12 feluri de tutun ambalat la punga si 2 cutii de tutun mai de soi ( W.O.Larsen - Old Fashioned (100g) = 100RON si inca o chestie de care n-am auzit intr-o cutie neagra - nu era Black Diamond ca mi-as fi dat seama - tot pe la 100RON "suta de grame") asezate ostentativ langa cele doua pipe expuse.

2. In cadrul G.Market, este o "taraba" unde se vand trabucuri si vreo 2-3 tipuri de tutun (desi cred ca era pentru tigarete, fiind ambalat in pungi mici). Humidoarele se situau pe la 40% ... :(
Ankh
 

Re: Mall Vitan

Mesajde Humidor » 26 Oct 2008, 22:34

La capitolul tabac stau prost dar eu mi-am luat o genata pentru pipe de acolo. Si am vazut si niste blocuri de briar, stativ pentru pipe... super!
Magazinul este pentru cadouri in special....
Humidor
 

Re: Mall Vitan

Mesajde Bogdan » 25 Ian 2009, 20:38

am trecut azi pe la magazinul din Mall Vitan si aveau o singura pipa, nu retin marca insa "P"-ul gravat arata exact ca cel de la Peterson (cu toate ca pipa nu era Peterson). la tutun aveau doar doua Larsenuri.
Bogdan
 

Re: Mall Vitan

Mesajde Baaron » 25 Mar 2009, 01:12

Nu recomand acest magazin:
-preturi EXAGERAT de mari (deee...chirie mare, spatiu mic)
-aroganta vanzatoarelor care se uita la tine de parca ar trebui sa fi posesorul a cel putin doua Bentley-uri si a unui yacht ca sa poti cere niste simple lamuriri....iar in cazul in care le ceri, oricum nu sunt in stare sa le ofere
-oferta extrem de mica a produselor (mai toate rafturile sunt pline cu brichete)
-si nu in ultimul rand....trebuie sa nu ai ce face cu banii ca sa iti cumperi de la Mall.

[quote="Humidor"]
Magazinul este pentru cadouri in special....

Pentru cine....pentru Gigi Becali...? ::3)
Baaron
 

Re: Mall Vitan

Mesajde Humidor » 25 Mar 2009, 08:45

[quote="Baaron"]
Pentru cine....pentru Gigi Becali...?


Nu, pentru mine! Ultima oara am vazut o bricheta pentru pipa la 25 de Lei la fel cu cea pe care am cumparat-o din alta parte la un pret mult mai mare si care la alte magazine era la 75 lei.
Daca te uiti la Leonardo, o borseta din piele costa 2-5 milioane, deci preturile la borsete nu mi se par mari, de obicei le baga la vanzare la preturi de 3-5 ori mai mari si dupa ce nu reusesc sa le vanda, daca esti pe faza, le cumperi la un pret decent.
Am spus ca este pentru cadouri deoarece asta este profilul magazinului si se bazeaza pe obiceiul romanului de a cumpara cadourile in ultimul moment.
Mai gasesti ocazional si filtre precum si perii de curatat pipa, uneori scumpe, alteori ieftine, depinde cand treci pe acolo.
Restul obiectelor sunt de "fite ieftine" gen "peste de sticla", adica nu au nici o valoare, decat ca sunt facute sa ia ochii.

Eu de cate ori trec prin zona, arunc o privire, daca mi se pare ceva interesant, bine, daca nu, imi vad de drum.
Humidor
 

Re: Mall Vitan

Mesajde Baaron » 25 Mar 2009, 09:11

[quote="Humidor"]
Daca te uiti la Leonardo, o borseta din piele costa 2-5 milioane, deci preturile la borsete nu mi se par mari, de obicei le baga la vanzare la preturi de 3-5 ori mai mari si dupa ce nu reusesc sa le vanda, daca esti pe faza, le cumperi la un pret decent.


Mi-am aruncat ochii de cateva ori pe la Leonardo, dar nu cred ca as putea sa fac o comparatie....asta pentru ca borsetele din piele de la Leonardo, chiar sunt de calitate italieneasca, le-am pipait, le-am studiat.....ma rog, nu absolut tot ce vezi pe acolo dar marea majoritate cam sunt de calitate....in schimb borsetele de la Mall nu as zice ca sunt manufacturate in Italia.....ci mai degraba pe undeva prin China sau de ce nu....chiar la noi (asta nu inseamna ca nu avem lucruri din piele, de calitate).
Chestiunea cu "pretul decent" cred ca vine mai degraba asa.....la inceput ei le pun la un pret cu adaos 300%, dupa ce zac pe rafturi luni bune si nu le cumpara nimeni scad din pret cate un pic cate un pic....pana ajung la "adevarata" valoare a produsului pe piata (adica pretul lui plus un 20-30 sau pana 50% adaos comercial)...tabacul (spre exemplu Signature) il iei la 90 si ceva spre deosebire de Auchan unde costa 70-74 lei.
Oricum ar fi nu e un magazin serios.....exista destul de multe alte posibilitati.
Baaron
 
Sus


Înapoi la Magazine din Bucureşti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron