El Unico

Postati aici informatii despre magazinele din Bucureşti

El Unico

Mesajde Molia » 11 Noi 2009, 16:29

Ma voi referi la cel de la parterul AFI Palace Cotroceni (noul mall de pe Timisoara, prin care m-am plimbat azi cautand, fara succes, o ceainerie). Din cate am inteles mai exista unul in bucuresti, dar n-am calcat in acela.
Vanzatoare foarte amabila, desi nu tocmai cunoscatoare (in domeniul pipelor cel putin).

Impresionant humidorul conceput ca parte a incaperii, separata printr-un perete de sticla (walk-in humidor) si foarte impresionanta colectia de brichete Dupont. Pana acum marturisesc ca n-am mai vazut pe viu nici camera-humidor nici brichete S. T. Dupont. Dupa ce mi-au furat privirile aceste detalii, cu greu m-am mai putut uita la pipe, tutunuri si accesorii. In domeniul asta, nimic spectaculos. O pipa simpatica de la Stanwell: un tulip sablat la 400 lei.
Molia
 

Re: El Unico

Mesajde Humidor » 11 Noi 2009, 17:05

Am fost si eu saptamana trecuta, vineri, dar era inca in amenajare. Un alt walk-in humidor se mai afla si la Hilton la parter.
La trabucuri au preturi bune, chiar mai ieftine decat in Germania, de exemplu, dar la tutun de pipa, avand in vedere ca este luat de la Halasz, au preturi ceva mai maricele.
... si intradevar Pioneru a avut dreptate, am vazut si o cutie de Divinos...
[attachment=0]
ElUnicoAFI_1.jpg
Humidor
 

Re: El Unico

Mesajde victor » 06 Apr 2010, 15:18

Exista de asemenea un El Unico in mall-ul de la Baneasa. Magazinul arata fain iar vinzatoarele sunt bine informate despre ce vind. La capitolul pipe nu au o oferta foarte vasta (max 30 de pipe sunt expuse) dar sunt pipe de buna calitate. Au si ceva spume. Calitativ peste medie as spune. La fel si preturile!! Eu mi-am luat de la ei un Vauen Duke si un Stanwell Mojo care au fost in jur de 600 de lei fiecare. La tutunuri e si mai rau! Peterson-urile sunt 70 de lei!!! Ridicol! Larsen-urile au un pret mai decent. 120 cutia de 100g...
In concluzie magazinul merita vizitat doar daca ai ceva bani in plus! ::16)
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: El Unico

Mesajde Humidor » 06 Apr 2010, 18:30

... si mai exista unul in Timisoara, mult mai elegant din cate mi-a povestit un amic si cu fete mult mai saritoare. Normal ca la partea de pipe si tutun de pipe au preturi mari deoarece nu este domeniul lor, le ofera doar de dragul de a pune pe tejghea o gama cat mai variata de produse.
Humidor
 


Înapoi la Magazine din Bucureşti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron