In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Chestionarele pot fi completate de catre membri astfel incat in timp sa avem anumite statistici

Care este combinatia estetica suprafata-culoare-forma pe care o preferati la o pipa?

neteda - bruna - dreapta
9
19%
neteda - bruna - curbata
10
21%
neteda - neagra - dreapta
7
15%
neteda - neagra - curbata
8
17%
grunjoasa - bruna - dreapta
3
6%
grunjoasa - bruna - curbata
3
6%
grunjoasa - neagra - dreapta
3
6%
grunjoasa - neagra - curbata
5
10%
 
Voturi totale : 48

In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Mesajde Twain » 02 Noi 2008, 08:41

Desi am in colectie pipe de toate formele, am observat ca prefer cu predilectie pipele netede-brune-curbate.
Puteti vota una sau (pana la) 4 optiuni.
Topicul va deveni mai interesant daca adaugati si un post cu cateva argumente in sprijinul optiunilor bifate.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Mesajde Augustinus » 10 Noi 2008, 20:41

Eu m-am indragostit incurabil de sand-blast-uri si rusticate. Desi sunt considerate pipe de mai slaba calitate in comparatie cu suratele lor lucitoare, mie mi se par pipe pline de demnitate, un fel de sclavi batrani pe plantatii. M-am obisnuit cu ele, le-am invatat ritmul si acum, intre o pipa frumos finisata si o rusticate, o prefer pe ultima. De fapt, nici nu prea ma mai gandesc cand o cumpar. Imi place si gata.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Mesajde Twain » 11 Noi 2008, 15:38

[quote="augustinus"]...sand-blast-uri si rusticate... ...mi se par pipe pline de demnitate, un fel de sclavi batrani pe plantatii...

Cat de frumos ai spus-o. Mi-ai evocat o puternica imagine mentala: parca am si vazut sclavii aceia din romanele lui Mark Twain, cu pielea neagra si zbarcita, cu parul alb si cret, imbracati saracacios dar cu suflet cald si buni de povesti.
Sablatele nu au fost niciodata preferatele mele, iar rusticatele nu am putut sa le sufar. Acum... deja le privesc cu alti ochi.
Multumesc, augustinus. :41)
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Mesajde Augustinus » 11 Noi 2008, 16:45

Ei, aseara eram intr-o buna dispozitie literara...
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Mesajde Baaron » 11 Noi 2008, 20:01

[quote="augustinus"]Eu m-am indragostit incurabil de sand-blast-uri si rusticate.


Uite o mostra care sunt sigur ca o sa te incante...ce-i drept imi place si mie foarte mult.
Nu stiu ce pipa e...e luata de pe net, si o pastrez in calculator, am avut-o o perioada si background pe desktop...
Fişiere ataşate
bigbill.jpg
Baaron
 

Re: In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Mesajde Pioneru » 19 Noi 2008, 12:40

Rusticaele si sablatele. Bent si slight bent. Rhodesianele cu prioritate, urmate de free - hand-uri.
Ador Meer-urile combi, cu bolul neted si buza vetrei neregulata.
Onorabililor, adevarul este ca fiecare pipa din colectie este un alt episod din serialul "Dragoste la prima vedere"... Sau nu ?
Avatar utilizator
Pioneru
Membru de onoare
 
Mesaje: 72
Membru din: 30 Oct 2008, 17:43
Localitate: Bucuresti

Re: In ce combinatie suprafata-culoare-forma preferati pipa?

Mesajde Twain » 19 Noi 2008, 13:23

[quote="Pioneru"]...Onorabililor, adevarul este ca fiecare pipa din colectie este un alt episod din serialul "Dragoste la prima vedere"... Sau nu ?

Corect.
Si - extrapoland -in functie de numarul de pipe din colectia unui barbat, iti cam dai seama cat de nestatornic e respectivul la capitolul Dragoste...
Nu? :24)
[size=85](Aoleu, cred ca postul asta nu trebuie sa-l vada si nevestica mea. La cate pipe am... mi-o fur la sigur. :15) )[/size]
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti
Sus


Înapoi la Chestionare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron