Pure Orient

Moderator: Cinabru

cum apreciati

foarte slab
0
Niciun vot
slab
0
Niciun vot
mediu
1
100%
bun
0
Niciun vot
foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 1

Pure Orient

Mesajde Insuratelu Cristi » 20 Feb 2014, 20:23

Si ca sa lamurim o data pentru totdeauna topicul cu "[url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/viewtopic.php?f=51&t=9]Oriental[/url]" si "Pure orient" mi-am dat seama ca sunt doua lucruri total diferite. Acest tutun fata de "orient" sau "oriental" nu are nici o urma de latakia iar ca aspect este colorat uniform - brun deschis (a se vedea poza de mai sus). La deschiderea cutiei nu te intampina mai nimic. :-? Doar miros de tabac pe care eu nu am putut sa-l introduc in nici o categorie. Nu este nici aromat putin, nu are nimic din virginia, de cavendish sau latakia iarasi nu se poate zice. Doar de zona de "turkish" sa zicem ca ne apropiem. L-am lasat la uscat cam 30 de minute si am umplut sarguincios trei pipe diferite: doua cu filtru si una full bent fara. Ce sa va spun fratilor intr-ale pipei, este un tutun care nu s-a potentat cu nimic pe parcursul fumatei. Se fumeaza usor fara multe interventii si cam incinge pipa. Mirosul lasat in camera e cam de tigarete. Am tot asteptat de la el zona de "orient" sau poate altceva. Dar nu s-a lasat. Scriu acest review dupa ce am terminat cutia pentru a ramane cu ceva amintiri, ca despre tabac... am sa va las si pe voi sa incercati. Poate eu nu am gasit acel "je ne se quois". Cei drept mi-a trebuit doua luni si jumatate de cand tot testez la el. Dar cu rabdare si tutun ce nu poti face?
Fişiere ataşate
20140220_200001.jpg
20140220_195826.jpg
Avatar utilizator
Insuratelu Cristi
 
Mesaje: 73
Membru din: 04 Feb 2014, 09:47
Localitate: focsani
Fumez pipa din: 0- 0-2000

Înapoi la Robert McConnell

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron