Planta-Holger Danske Mango & vanilla

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

1. Foarte slab
0
Niciun vot
2. Slab
0
Niciun vot
3. Mediu
1
50%
4. Bun
1
50%
5. Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

Planta-Holger Danske Mango & vanilla

Mesajde Insuratelu Cristi » 21 Oct 2014, 10:39

Am cumparat acest tabac din germania acum 1 an de zile pentru un amic care intre timp s-a lasat de pipa. Ce era de facut decat de incercat. La deschiderea cutiei de 180g te asteapta un amestec de arome dintre cele mai imbietoare. Colegii mei l-au denumit "patiserie" si cred ca nu au gresit cu nimic. Nu l-am putut defini clar: vanilie, mango, etc., ci doar o aroma o idee cam seaca de fructe lucru care s-a regasit si in fumata. Spre deosebire de alte "aromatice" in acest mix nu gasim cavendishul si cred ca acest lucru ii da gustul si aroma astringenta, ci doar virginie cu burley. Amestecul este compus din firisoare brune cu galben si fumata decurge usor fara interventii, doar pipa se incinge un pic (deh. aromatic) iar camera se umple de o aroma placuta nefumatorilor.

L-am pufait in diferite momente ale zile si in diferite anotimpuri si pot zice cu certitudine la finele cutiei de 180g (o doamne parca nu se mai termina) ca nu m-a impresionat cu nimic, poate doar lejeritatea si arderea usoara. In rest un "aromatic" pe care l-am bifat in carnetelul meu si la care nu cred ca voi mai reveni. Impatimitii genului il pot recomanda doar pentru pretul extrem de mic la cutie
Fişiere ataşate
holger_danske_mango_vanilla_1.jpg
Avatar utilizator
Insuratelu Cristi
 
Mesaje: 73
Membru din: 04 Feb 2014, 09:47
Localitate: focsani
Fumez pipa din: 0- 0-2000

Înapoi la Planta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron