Danske Club - Black Luxury

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
2
100%
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

Danske Club - Black Luxury

Mesajde Laroche » 05 Noi 2017, 15:30

Danske Club Black Luxury-Pipe tobacco created from Virginia and Burley tibaccos.The double fermentation creates the black colour and delicate sweet taste
Aceste sunt scrise pe pachetul de tutun de 50 de grame.Deci ce pot spune despre acest aromatic?La deschidere te incanta cu o aroma foarte placuta de vanilie si caramel si totusi la miros si chiar si la gust,foarte asemanator,simt eu,cu Thomas Radford's Sundays Fantasy.Iti vine sa il mananci as putea spune.Prima fumata a fost cu el,tutunul,lasat doar cam vre-o ora sa respire,deci putin umed si a decurs de multe ori fierbinte.Era de asteptat pentru un aromatic.Din cele citite de mine,lasat la uscat,ar fi o fumata ceva mai placuta.Eu unul am ars cam 10 bete de la un cap la altul.Fumul pufait este placut,aromat dulceag.Black Cavendish-ul isi face simtita prezenta dulceaga,e ceva de asteptat.
Concluzia mea este ca Black Luxury este un tutun modest,care nu te da pe spate.Rcomandat de fumat in sezonul rece si in preajma sarbatorilor de iarna.Nu e un tutun de toata ziua..Pe viitor voi reveni cu adaugiri.
Fişiere ataşate
danskeclub-luxury-blak-500x500.jpg
Avatar utilizator
Laroche
 
Mesaje: 14
Membru din: 20 Iun 2017, 14:25
Localitate: Focsani
Fumez pipa din: 0- 0-2015

Înapoi la Danske Club

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron