7 SEAS royal

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
1
33%
Bun
2
67%
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 3

7 SEAS royal

Mesajde Insuratelu Cristi » 10 Feb 2014, 20:11

Un aromatic interesant pe care l-am cumparat de nenea Lothar datorita pretului scazut de 11 euro/100g. Am zis in sinea mea ca nu prea am ce pierde. Hai sa fie si un lup mancat de oaie. Dar....SURPRIZA. un miros placut la deschiderea cutiei. Vanilie/caramel sau ceva de genul. Nimic fortat. Aroma placuta dar nu stridenta ce promite aroma placuta in camera. Tutun taiat ribbon dupa cum se si vede in poza dar, mai oameni buni, nu ud, ci FLEASHCA nu alta. N-am rabdare si il ighesui repede in pipa cu bol mare. Sa fie. Si dai si dai. Pentru inceput aroma se pastreaza, nicotina parca nu-i, pipa frige. Il lasam la odihna 5 minute, Nu prea mult.

Alt gust fratilor, nicotina e, tabacioc e (gust de virginie dulce). Daca il fumezi repede ti-o iei. Sfasie limba nu alta. Neaparat trebuie uscat bine inainte si fumat incet si pe indelete. Nu exceleaza in nimic dar il votez bun. Un aromatic decent mult mai bun decat altele cu renume mai mare. Merge ca tutun de toata ziua. Am sa incerc si suratele lui si am sa va spun si cum au fost.
Fişiere ataşate
20140209_091437.jpg
20140209_091448.jpg
Avatar utilizator
Insuratelu Cristi
 
Mesaje: 73
Membru din: 04 Feb 2014, 09:47
Localitate: focsani
Fumez pipa din: 0- 0-2000

Re: 7 SEAS royal

Mesajde TLGTLC » 30 Mar 2014, 23:21

Toata gama 7 SEAS e alcatuita din tabacuri aromate, usoare si surpriza...nu pisca limba. Raportat la pret mi se par foarte reusite, merg la orice ora alaturi de o ceasca de cafea. In topul meu Royal e pe locul 2 pe primul fiind Regular blend (cel alb) pentru casingul cu aroma de ciocolata neagra. Dupa ce le-am descoperit nu mai plang ca nu gasesc Amphora, tabacul noviciatului meu.
Avatar utilizator
TLGTLC
 
Mesaje: 133
Membru din: 01 Dec 2010, 17:32
Fumez pipa din: 01 Noi 2010


Înapoi la Mac Baren

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron