Golden Glow

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
1
33%
Bun
1
33%
Foarte bun
1
33%
 
Voturi totale : 3

Golden Glow

Mesajde alguhan » 25 Iun 2009, 16:33

Samuel Gawith's Golden Glow, dupa cum scrie si pe cutia, contine flake-uri rupte de golden virginia. Mirosul de virginia din cutie este foarte slab. Ca si mirosul, gustul tutunului este foarte slab. Ma asteptam la o aroma de virginia mult mai puternica. M-a dezamagit.

[img]http://www.bluedenteurope.ro/sharedpix/reviewpix/SG_goldenglow.JPG[/img]

Dupa ce m-am obisnuit cu aromele de virginia oferite de Samuel Gawith, cu FVF si Sam's flake, acest Golden Glow mi s-a parut foarte slab. Am consumat fiecare bol cautand mai multe arome. Tutunul este umed. Necesita neaparat aerisirea. Altfel veti avea probleme aprinzandu-l de multe ori. Chiar si cand este foarte uscat, pastrarea focului necesita putina atentie. Aceasta aerisire insa nu prea are un rol important in cresterea gustului. Gustul ramane cam acelasi si se fumeaza cam tot in acelasi mod pana la sfarsitul bolului. Este un fum monoton dupa gustul meu.

Acest fum monoton si foarte slab din punct de vedere a aromelor poate sa fie interesant pentru cei care cauta o specialitate de virginia in acest sens.

Scrumul este foarte curat si pufos.

Pentru unul ca mine, in cautarea gusturilor de virginia, acest tutun totusi nu a fost o pierdere de timp. Dar in viitor, pe acelasi cost, o sa prefer sa fumez FVF sau Sam's Flake de la acelasi producator, cu o savoare mult mai placuta. Asa ca il votez doar mediu.
Avatar utilizator
alguhan
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 235
Membru din: 30 Ian 2009, 13:19
Localitate: Çorlu, Turkey

Înapoi la Samuel Gawith

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron