Reconditionare mustiuc

Cereti aici ajutor pentru aducerea unei pipe la gloria din trecut

Reconditionare mustiuc

Mesajde dunpeal » 27 Apr 2009, 18:01

Salut, acum cateva zile un amic a dorit sa 'incerce' pipa prietenului meu, si nu stiu cum a reusit dar i-a rupt partea superioara a acesteia ( cred ca se numeste airhole =tunelul de fum), as dori sa gasesc un magazin specializat pentru a il putea cumpara.
dunpeal
 

Re: Reconditionare mustiuc

Mesajde Molia » 27 Apr 2009, 19:28

Si noi am dori sa gasim acel magazin. Probabil vrei sa spui ca i s-a rupt mustiucul, cel mai posibil de la shank. N-ar fi rau sa aduci resturile pe la o intalnire, sa vedem daca merita bataia de cap (adica sa excludem Capitolurile, chinezarile sau cocenii), daca merita bataia noastra de cap (pipe care fumeaza bine dar nu-s prea valoroase sau pipe cu valoare sentimentala) sau daca merita bataia de cap a producatorului (pipe de colectie). Exista magazine de specialitate online.
Cam dificila expertiza tehnica online. De unde esti? Pentru Bucuresti, Iasi, Constanta, scapi doar cu o iesire in oras pentru o expertiza decenta.

Vineri acest thread zboara. Have fun!
Molia
 

Re: Reconditionare mustiuc

Mesajde alguhan » 28 Apr 2009, 07:43

[quote]Scapi doar cu o iesire in oras pentru o expertiza decenta.

Posibil si cu solutionarea cazului! :19)
Avatar utilizator
alguhan
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 235
Membru din: 30 Ian 2009, 13:19
Localitate: Çorlu, Turkey

Re: Reconditionare mustiuc

Mesajde Molia » 28 Apr 2009, 10:52

Plecam de la premisa ca omul are o pipa ce merita reconditionata cu multa atentie si trebuie sa-i cautam si/sau adaptam un mustiuc asemanator cu cel pe care l-a avut inainte de tragedie.
Molia
 


Înapoi la Reconditionare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron