Savinelli Sport Rustic

Savinelli Sport Rustic

Mesajde Gordon » 15 Sep 2012, 14:00

Saptamana trecuta am cumparat aceasta pipa de la JPB impreuna cu o cutie de Savinelli Cavendish. De atunci o fumez fara nicio rotatie, uneori de 3-4 ori la rand, incalcand orice conventie si urmand practica marilor pipieri, intre care si Negoita, de a fuma o singura pipa pana devine inutilizabila. Nu am constatat inca vreo schimbare de gust in rau. Din contra, turta creste iar pipa fumeaza mai bine pe zi ce trece. Am intalnit aceasta practica la pipari batrani, care nu dau doi bani pe rotatia pipelor. In fine, sunt foarte multumit de noua achizitie dar si de tutun.

Modelul este acesta:
[img]http://www.pipes.ws/sites/default/files/foto/savinelli-sport-apple-rustic.jpg[/img]
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Savinelli Sport Rustic

Mesajde victor » 15 Sep 2012, 16:19

Faina pipaoasa. Are un are brut. S-o fumezi cu placere mai departe, cit o mai rezista! :-D
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Savinelli Sport Rustic

Mesajde Gordon » 15 Sep 2012, 16:22

Mersi :) E ratusca cea urata care fumeaza mult si bine ;)
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Savinelli Sport Rustic

Mesajde atzitzi » 16 Sep 2012, 18:40

@robaina
Da-mi voie sa nu te cred. La cite pipe frumoase ai nu cred ca rezisti sa fumezi doar una. Mie personal, mi-a placut foarte mult "ratusca". Sa o fumezi cu placere.
"Drier tobacco smoked slowly will offer you much more flavor than overly moist tobacco smoked quickly." - John Patton
Avatar utilizator
atzitzi
Membru de onoare
 
Mesaje: 253
Images: 19
Membru din: 29 Aug 2011, 15:35
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2011

Re: Savinelli Sport Rustic

Mesajde Gordon » 17 Sep 2012, 07:46

Chiar asa a fost, am fumat doar aceasta pipa timp de o saptamana (cam 18 pipe, judecand dupa numarul de filtre consumate), pana ieri seara, cand am tras o plimbare afara, ocazie cu care s-a umplut de zeama in fundul bolului. Aerul rece are acest efect. Am lasat-o sa se odihneasca.
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron