Bogdan

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Bogdan

Mesajde Bogdan » 23 Ian 2009, 23:51

Salut,

Felicitari pentru forum in primul rand.
Sunt din Bucuresti si am 29 de ani. Fumez tigari de ceva vreme si am descoperit pipa de foarte curand. S-a dovedit a fi o experienta placuta si planul e sa renunt de tot la tigari in favoarea pipei. Acum am 3 pipe, Stanwell - Danske Club, Savinelli Silver 320 si un no name.

Fum placut!
Bogdan
 

Re: Bogdan

Mesajde cristi_l » 23 Ian 2009, 23:58

Bine ai venit! Te asteptam si la intalniri :)
cristi_l
 

Re: Bogdan

Mesajde Twain » 24 Ian 2009, 12:47

Salut, Bogdan.
Bun venit pe forum.
Multumim pentru felicitari.
Succes in planul tau, de a renunta la tigari cu ajutorul pipei. La mine a mers.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Bogdan

Mesajde Baaron » 24 Ian 2009, 19:08

Bun venit Bogdan!
Te asteptam la intalnirile noastre....
Baaron
 

Re: Bogdan

Mesajde Humidor » 25 Ian 2009, 11:13

Bine ai venit.
Cum fumeaza pipele tale, ce tutun bagi in ele, cum le intretii etc etc. Povesteste-ne cate ceva si te asteptam la intalniri.

Ai grija cu lasatul de tigari, tendinta este sa tragi fumul in plamani si nu este in regula ca sari din lac in put.
Humidor
 

Re: Bogdan

Mesajde Bogdan » 26 Ian 2009, 22:39

De intalniri abia astept pentru ca din ce citesc mai mult pe forum, cu atat imi dau seama ca am multe de invatat… Despre pipe la Danske Club se trage fumul parka un pic mai usor decat la Savinelli cu toate ca le umplu la fel (prim metoda treimii). Pana acum metoda Franke imi iese bine numai la Danske (poate pentru ca are vatra mai ingusta). Se fumeaza fain amandoua si am grija sa nu trag in piept. Relaxeaza mult cu toate ca acum sunt atent sa nu trag perea repede sa nu se incinga, sa nu trag prea repede sa nu se stinga  asa de incepator.
Ca tutun am un Larsen Signature si un Stanwell Melange. Sunt aromate dar nu excesiv. Ma gandesc sa dau maine o fuga la magazinul din Victoriei si sa incerc si un Larsen 1864 + o pipa noua Danske sa le mai schimb.
Am inteles ca Larson 1864 e aromat destul de mult. Ma intreb daca e semnificativ mai aromat decat Signature.
Bogdan
 

Re: Bogdan

Mesajde Baaron » 26 Ian 2009, 23:01

[quote="Bogdan"]
Am inteles ca Larson 1864 e aromat destul de mult. Ma intreb daca e semnificativ mai aromat decat Signature.


Nu este mai aromat decat Signature...
Larsen 1864 e un tutun cu arome de whisky dar nu prea pregnante...e fumabil.
Baaron
 

Re: Bogdan

Mesajde stefanita » 27 Ian 2009, 04:03

Salut, Bogdan si bine ai venit pe forum!
Succes si din partea mea in lupta cu tigarile! Mi-as permite un sfat - daca crezi ca ti se potriveste Stanwell Melange si il poti procura lesne, atunci ramai o perioda la el. Are o taietura buna pentru inceputuri sovaitoare, o aroma deosebita pentru un tutun aromat (mai bun decat Vanilla sau Guarana etc. de la ei) si este un tutun "sincer" pentru banii pe care ii dai pe el. A fost tutunul meu de suflet in perioada "aromatizata" si ti l-as recomanda sincer.
stefanita
 


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron