Va salut cu respect

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Va salut cu respect

Mesajde kassyo » 30 Iun 2014, 22:09

Pe scurt, ma numesc Silviu, sunt originar din Suceava, dar locuiesc in Cluj, am 27 de ani si sunt tehnician telecomunicatii la o firma de telefonie mobila. Sunt poate cel mai nou fumator de pipa de aici, mai exact de aproximativ o luna cand curiozitatea m-a impins sa cumpar o pipa, o prostie din ebonita(stiu ca nu se poate numi pipa, dar era doar de test) si a fost altfel decat tigarile manufacturate de obicei. Recent am achizitionat un Chacom St Claude Opal exclusive, care dupa ce mi-a mancat vreo 2 nopti sa o readuc cat de cat la starea originala urmand sfaturile de aici si diverse site-uri din afara, acum mi-e mila sa o fumez. Bineinteles ca nu se compara cu ce am incercat initial si mai "pacatuiesc" savurand-o seara la cate un documentar :)) . Ca tutun, momentan, folosesc un amestec de virginia si burley care au o usoara aroma de aluna ce ma incanta, dar urmeaza sa incep sa experimentez mai tot ce se gaseste in comert pana sa gasesc acel amestec potrivit gusturilor mele. Deasemenea se pare ca am dezvoltat o pasiune pt pipe, mai ales cele drepte si urmeaza sa-mi incep colectia personala cat de curand. Momentan "vanez" o pipa de care sa abuzez zi de zi(eventual 2) pt ca Chacom-ul... ce sa zic, cred ca a fost dragoste la prima vedere :D . Ma bucur sa ma aflu printre dumneavoastra si cu siguranta o sa fie o experienta de lunga durata din care voi avea multe de invatat si cine stie, poate o sa pot sa fiu si eu cuiva de ajutor la randul meu.
Semper fi
Avatar utilizator
kassyo
 
Mesaje: 7
Membru din: 28 Iun 2014, 06:17
Localitate: Cluj-Napoca
Fumez pipa din: 0- 5-2014

Re: Va salut cu respect

Mesajde Insuratelu Cristi » 01 Iul 2014, 06:15

Bine ai venit. In paginile acestui forum vei gasi cam tot despre pipa si fumatul ei. Nu ar fi rau sa ne prezinti si niste poze cu pipele tale pe care le lauzi :1)
Avatar utilizator
Insuratelu Cristi
 
Mesaje: 73
Membru din: 04 Feb 2014, 09:47
Localitate: focsani
Fumez pipa din: 0- 0-2000

Re: Va salut cu respect

Mesajde motzu » 01 Iul 2014, 11:50

Bine ai venit

Pune poze cu Chacom-ul

In ceea ce priveste viitoarele pipe - ai posibilitatea sa alegi dintre cele 'estate' pe care le gasesti ieftinute si pe care le poti reconditiona sau una noua 'da' firma' care sa-ti aduca satisfactii

Si unele si altele aduc satisfactii de facto :)

Nu exagera cu fumatul - altfel pierzi finetea gustului - mai ales daca ai doaar una doua pipe, deocamdata

Succes
Avatar utilizator
motzu
Membru de onoare
 
Mesaje: 47
Membru din: 29 Mar 2013, 16:36

Re: Va salut cu respect

Mesajde Learned » 01 Iul 2014, 17:19

Bine ai venit :)

"Nu exagera cu fumatul - altfel pierzi finetea gustului - mai ales daca ai doaar una doua pipe, deocamdata" < Ma-i facut curios, poti sa elaborezi?
Avatar utilizator
Learned
 
Mesaje: 94
Membru din: 05 Dec 2013, 23:51
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 08 Feb 2013

Re: Va salut cu respect

Mesajde kassyo » 01 Iul 2014, 18:18

Momentan e doar una care se poate numi pipa, dar cu siguranta nu ma opresc la una. Fumatul excesiv intr-adevar scade finetea gustului si a mirosului, dar daca tot e sa-mi termin papilele gustative, macar sa fie intr-un mod placut. Asta e "prima dragoste" care mi-a venit cu mustiucul verde, putin "crantanit" si mata. Sincer nu ma ma inghesui la cele rare sau de firma pentru ca fiind la inceput cu siguranta o sa distrug vreo doua pana ma prind de cum sta treaba :))
Fişiere ataşate
20140701_190736.jpg
20140701_190721.jpg
Semper fi
Avatar utilizator
kassyo
 
Mesaje: 7
Membru din: 28 Iun 2014, 06:17
Localitate: Cluj-Napoca
Fumez pipa din: 0- 5-2014

Re: Va salut cu respect

Mesajde TLGTLC » 01 Iul 2014, 21:35

Bine ai venit! Cu siguranta nu o sa te opresti la pipele acestea insa vei constata diferenta dintre o pipa buna si una ,,no name" la fel cum vei simti diferenta dintre o pipa folosita zilnic si una ,,odihnita" 2-3 zile. Nu te pune nimeni sa le cumperi noi. Lucru valabil si pentru tabacuri.
Avatar utilizator
TLGTLC
 
Mesaje: 133
Membru din: 01 Dec 2010, 17:32
Fumez pipa din: 01 Noi 2010

Re: Va salut cu respect

Mesajde Gordon » 04 Iul 2014, 14:16

Bun venit. Partea cu sfaturi despre pipe continua aici: viewtopic.php?f=12&t=2059
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Va salut cu respect

Mesajde Romy » 08 Iul 2014, 22:20

...salve Silviu
Avatar utilizator
Romy
Membru de seama
 
Mesaje: 75
Images: 6
Membru din: 08 Apr 2010, 17:26
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron