Buna seara tuturor!

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Buna seara tuturor!

Mesajde Georgenoriel » 21 Noi 2014, 18:09

Va salut!

Ma bucur de existenta acestei comunitati si sper sa impartasesc clipe placute in compania fumatorilor veterani de pipa. Ma numesc George Constantinescu, sunt inginer ca educatie, absolvent al IPB in secolul trecut, pe la inceputul anilor 90. In prezent activez in grupul Noriel Toys.

Cu toate ca fumez de peste 30 de ani, am descoperit savoarea tutunul de pipa de foarte putina vreme. Nu am stiut ce pierd. Acum recuperez din plin si sper sa trec cat mai rapid de neplacerile incepatorului ( intepaturi in limba, gura punga, etc...) si sa ma perfectionez prin cunoasterea tehnicilor de pipare. Mi-ar face o deosebita placere sa particip la intalnirile organizate ale membrilor de club si sa cunosc inimosii initiatori ale acestei comunitati. Felicitari!

Cu stima,

GEORGE Constantinescu
Avatar utilizator
Georgenoriel
 
Mesaje: 4
Images: 0
Membru din: 20 Noi 2014, 23:56
Localitate: BUCURESTI
Fumez pipa din: 0- 0-2014

Re: Buna seara tuturor!

Mesajde dairen » 21 Noi 2014, 19:09

Te asteptam la intalnirile clubului.
Daca este timp si dispozitie pentru tine, vinerea viitoare 28.11.2014 este o noua intalnire, deci un prilej de a cunoaste o parte din cei care participa la aceste intalniri, daca nu cu orice alta ocazie.
Urmareste forumul [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/viewforum.php?f=26]Întâlniri în Bucureşti[/url] pentru inscriere.

Inca o data "Bine ai venit".
Avatar utilizator
dairen
Membru de onoare
 
Mesaje: 155
Membru din: 21 Oct 2009, 09:34
Localitate: Bucuresti

Re: Buna seara tuturor!

Mesajde napoleon » 21 Noi 2014, 23:35

Bine ai venit pe forum!
Te asteptam cu drag la intalniri unde o sa poti gusta dintre cele mai diverse tutunuri si o sa ai ocazia sa intri in dialog cu pipari experimentati. Saptamana viitoare, pe 28 noiembrie, se va desfasura finala Campionatului National de Fumat Pipa lent.
"Mă pot numi cum doresc, dar nu mă pot împiedica să fiu ceea ce sunt."
Avatar utilizator
napoleon
Membru de onoare
 
Mesaje: 284
Images: 35
Membru din: 17 Ian 2011, 21:27
Fumez pipa din: 25 Oct 2010

Re: Buna seara tuturor!

Mesajde Romy » 22 Noi 2014, 11:52

Salve George :)
Avatar utilizator
Romy
Membru de seama
 
Mesaje: 75
Images: 6
Membru din: 08 Apr 2010, 17:26
Localitate: Bucuresti

Re: Buna seara tuturor!

Mesajde Mihai.Petrisor » 13 Dec 2014, 23:32

Urez si eu bun venit noului nostru membru. A fost o reala placere intalnirea de ieri si discutiile purtate fata in fata. :41)
Audiatur et altera pars.
Avatar utilizator
Mihai.Petrisor
Membru de onoare
 
Mesaje: 272
Images: 99
Membru din: 07 Ian 2011, 19:58
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-1998

Re: Buna seara tuturor!

Mesajde BAIJ » 14 Dec 2014, 17:27

Ma bucur ca ti-a placut compania noastra si te asteptam si la urmatoarele intalniri.
Avatar utilizator
BAIJ
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 121
Membru din: 08 Noi 2009, 08:25
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 4-2009


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron