Salutari din Montreal

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Salutari din Montreal

Mesajde Virginia lover » 24 Sep 2017, 17:06

Bine v-am gasit. Va multumesc pentru primirea de asta vara. Fumez pipa si trabucul de aproape 30 de ani si am incercat aproape 200 de tutunuri dar prefer Virginia, Va/Per si in anumite conditii Latakia mixtures. Cand frigul canadian isi arata colti, trec la Kentucky si la Burley european cu Latakia mixtures de stil Balkan.

Sunt pe Tobacco reviews de citva timp si pe forumul Pipesmagazine, sunt foarte fericit de a vedea ca exista un club de fumatori de pipa in orasul meu de nastere Bucuresti. Din pacate, aici la Montreal, nu exista asa ceva si se poate fuma in numai 5 locuri pe insula cu reguli destul de stricte pentru fumatul in oras. Nu se poate fuma in parcuri sau la terase deschise. Tutunul de pipa est destul de scump intre 30-40 de dolari pentru o cutie 50 de grame. Trabucurile intre 15 si 90 de dolari pentru o bucata. Cum nu fumez in casa, balconul a devenit un foarte bun prieten.

Fum rece tuturor!

P.S. Scuzati scrisul meu in romana, nu am accente pe clavier si am plecat din Romania in 1979 cu numai trei clase de romana la bord.
Avatar utilizator
Virginia lover
 
Mesaje: 2
Membru din: 24 Sep 2017, 01:51
Localitate: Montreal, Canada

Re: Salutari din Montreal

Mesajde Gordon » 25 Sep 2017, 07:15

Bun venit!
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Salutari din Montreal

Mesajde Learned » 27 Sep 2017, 22:08

Bine ai venit.
Avatar utilizator
Learned
 
Mesaje: 94
Membru din: 05 Dec 2013, 23:51
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 08 Feb 2013

Re: Salutari din Montreal

Mesajde Laroche » 12 Oct 2017, 20:53

Salutare si bine ai venit :1)
Avatar utilizator
Laroche
 
Mesaje: 14
Membru din: 20 Iun 2017, 14:25
Localitate: Focsani
Fumez pipa din: 0- 0-2015


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 10 vizitatori

cron