Stefanita

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Stefanita

Mesajde stefanita » 11 Noi 2008, 16:00

Doresc sa ii salut pe toti iubitorii acetui nobil hobby! Ma bucur foarte mult ca v-am gasit, ca exista o evidenta pasiune pentru pipe si in Romania si ca avem posibilitatea de a schimba informatii si sugestii despre pasiunea noastra comuna. Sunt plecat de ceva vreme din tara, sunt insa bucurestean de mai multe generatii si inima mea bate alaturi de voi. Fumez pipa de ani si ani de zile si de abia astept sa primesc cate ceva din experienta altora si, in masura in care ma voi pricepe, sa imparasesc din a mea.
Cu drag,
Stefan
stefanita
 

Re: Nou

Mesajde Augustinus » 11 Noi 2008, 16:43

Bine ai venit Stefanita! Te asteptam cu o prezentare mai detaliata (ce pipe ai, ce tutunuri preferi, eventual ceva review-uri). Pana atunci, fum rece in pipa!
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: Nou

Mesajde stefanita » 11 Noi 2008, 17:01

Salutare din nou! Hmmm... Stanwell, Crown, Vauen, Parker, Peterson, Chacom, Charatan, BC, Design Berlin... si curtez o "Dunni" de ceva timp (daca se pune...). Dupa mult timp de MB Black Ambrosia si Stanwell Melange, fumez de vreo 3 ani ca tutun de baza MB Mixure si, in special seara, la sfarsitul zile, ma delectez cu flakes: "Uni" (de cateva ori pe an cate o doza de "Irish Flake" - mult prea multa nicotina pentru gustul meu, insa) de la Peterson, Orlik Golden Sliced si, mai ales, un "natur": Richmond Navy Cut. Am avut o perioada de Erinmore Flake, dar am abandonat, caci lasa un cross-over dificil de eliminat (era chiar sa imi nenorocesc o Stanwell 95 - "tigaia", cum i se mai spune).
Ideea este interesanta - poate scriu un review despre MBM, de ce nu?! Nu stiu cat am sa pot fi de obiectiv, dar imi voi osteneala...
Cu drag,
Stefan
stefanita
 

Re: Nou

Mesajde Baaron » 11 Noi 2008, 18:13

[quote="stefanita"]Doresc sa ii salut pe toti iubitorii acetui nobil hobby! Ma bucur foarte mult ca v-am gasit, ca exista o evidenta pasiune pentru pipe si in Romania si ca avem posibilitatea de a schimba informatii si sugestii despre pasiunea noastra comuna. Sunt plecat de ceva vreme din tara, sunt insa bucurestean de mai multe generatii si inima mea bate alaturi de voi. Fumez pipa de ani si ani de zile si de abia astept sa primesc cate ceva din experienta altora si, in masura in care ma voi pricepe, sa imparasesc din a mea.
Cu drag,
Stefan


Bun venit in clubul piparilor bucuresteni Stefanita !
Asteptam cu interes comentariile tale....
Baaron
 

Re: Nou

Mesajde Twain » 11 Noi 2008, 18:42

"Bine ai venit!", iti zic si eu, stefanita. Imi pare bine ca nu ti-ai uitat urbea de bastina. Asta spune multe lucruri bune despre tine.
MB Mixture e si preferatul meu. Si, la fel ca tine, indiferent ce tutunuri as mai incerca, dupa un timp ma intorc la MBM... ca sa-mi limpezesc limba.
In ce priveste obiectivitatea unui review despre MBM, nu trebuie sa incerci sa obtii asa ceva, pentru ca nu se poate. Chiar am discutat despre review-uri la ultima intalnire a piparilor si concluzia a fost ca nu vor exista niciodata doua la fel, pentru ca gusturile a doi oameni nu au cum sa fie identice. Un review este doar parerea personala a celui care il scrie. Daca altcineva are o parere diferita, atunci e destul loc de un al doilea review. Si uite-asa ajunge un tutun sa aiba o lista de pareri, ca pe tobaccoreviews_com.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Nou

Mesajde Humidor » 12 Noi 2008, 10:06

Bine ai venit Stefanita. Te asteptam cu posturi noi si poate recomandari de tabacuri care se gasesc pe la tine, preturi de achizitie etc.
Humidor
 

Re: Nou

Mesajde stefanita » 16 Ian 2009, 15:41

Salutare din nou!

La cerinta lui Humidor, pentru care ii multumesc pentru mesaj, completez “fisa personala”. Oficial locuiesc inca in Bucuresti, unde am si terminat prima facultate. A doua am terminat-o in Germania unde sunt asistent universitar. Din pacate sunt destul de mult pe drumuri: vin destul de des in tara, stau insa mult mai putin decat mi-ar placea. Un oras exact nu v-as putea indica, pentru ca chiar in perioada din urma am dat mari lupte sa schimb universitatea. Acum, in acest moment adica, ma gasesc in Tübingen, la vreo 30 de km. de Stuttgart. Sunt insa pe picior de plecare – unde? Nu stiu nici eu exact – cele 2-3 saptamani care vor urma vor fi decisive.
stefanita
 


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron