Victor

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Victor

Mesajde victor » 14 Feb 2010, 02:01

In primul rind trebuie sa recunosc ca va scriu cu putina emotie, fiind primul meu post.
Sunt pipar de putina vreme desi prima mea pipa a fost un cadou primit in urma cu 3-4 ani. O pipa tip suvenir mai mult decit una cu adevarat functionala. Are capacel din inox si o vatra foarte ingusta; din lemn de par. Cred. De la acea pipa si tutunul Capitan Black ce se gasea la non-stop-ul de linga casa mea si pina acum s-au mai schimbat lucrurile...
Mi-am luat mai multe pipe... (desi mai am in gind vreo cinci care-mi plac mult) am incercat mai multe feluri de tutun... (din "vasta oferta" a magazinelor din Romania) si incet-incet a devenit o pasiune.
Forumul pipa-bucuresti mi-a iesit in cale intimplator acum citeva saptamini si de atunci mi-am facut un obicei din a citi multe si interesante lucruri pe care nu le stiam despre pipa. Si nu-s putine! Despre pipa nu m-a invatat nimeni nimic. Am descoperit singur facind tot soiul de experimente. Unele chiar cretine...
In cautarea "fumului perfect", asa-mi place mie sa-i spun, sunt nerabdator sa aflu lucruri noi despre ceea ce inseamna pipa si fumatul ei de la pipari cu experienta si alti pasionati.
Asa ca... Va salut cu respect!
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Va salut!

Mesajde Baaron » 14 Feb 2010, 03:54

Salut Victor si Bun Venit!

Te-ai hotarat sa scrii intr-un moment cum nu se poate mai bun tinand cont de faptul ca in cateva zile va avea loc prima intalnire extraordinara a Pipa Club Bucuresti cu ocazia zilei internationale a fumatorilor de pipa (20 Februarie)...evident, ai fost foarte inspirat.
Asadar te asteptam la intalnirea piparilor unde ne putem cunoaste si discuta mult mai bine decat prin intermediul forumului.
Iata linkul de unde poti afla toate detaliile: viewtopic.php?f=26&t=857

O zi excelenta in continuare
Baaron
 

Re: Va salut!

Mesajde pintilie.costin » 14 Feb 2010, 10:32

Bine ai venit Victore , ne bucura prezenta ta pe forum, acum nu ramane decat sa ne vedem , pe viu , la intalniri si sa ne impartasesti din experiente tale , chiar si cele mai putin "ortodoxe". :0)
Avatar utilizator
pintilie.costin
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 93
Membru din: 16 Mar 2009, 20:04
Localitate: Constanta

Re: Va salut!

Mesajde DSM » 14 Feb 2010, 12:57

[quote="victor"]
In cautarea "fumului perfect", asa-mi place mie sa-i spun, sunt nerabdator sa aflu lucruri noi despre ceea ce inseamna pipa si fumatul ei de la pipari cu experienta si alti pasionati.
Asa ca... Va salut cu respect!


Salut
Bine ai venit pe acest forum
Imi place fraza cu care inchei prezentarea ta. Acest forum cauta dezvoltarea devizei si ce scrii tu se potriveste si acolo. Daca ai chef copiaza fraza si aici
viewtopic.php?f=46&t=863
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: Va salut!

Mesajde victor » 14 Feb 2010, 18:57

Va multumesc pentru primire si abia astept ziua de 20 februarie pentru a-mi scoate pipele in lume. Cu siguranta vin, insa pe la ora 19:00... asa e cind lucrezi la tv... :( Sper sa nu fie prea tirziu!
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Va salut!

Mesajde Humidor » 14 Feb 2010, 19:37

Bine ai venit Victore! Te asteptam la intalnire. Sper sa nu vii cu televiziunea dupa tine ::47)
Humidor
 

Re: Va salut!

Mesajde victor » 14 Feb 2010, 21:02

Doamne fereste! Cine ar vrea sa-si ia serviciul dupa el??! Eu sigur nu!
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron