std

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

std

Mesajde std » 28 Iul 2010, 03:03

Ziua bună,

Am tot citit posturile de pe forum timp de câteva luni și am zis în final că n-ar fi rău să mă înscriu. Deci, Alexandru mi se zice, sunt din București, 22 de ani în octombrie. Pe post de serviciu stabil sunt programator, dar în rest mă mișc destul de liber în electronică, astronomie, mitologie și antropologie.

De fumat țigări nu m-am apucat niciodată serios; prin liceu și primii ani de facultate îi mai parazitam o dată la două-trei săptămâni pe fumătorii cu care ieșeam, dar nu m-a prins niciodată gustul de țigare, nici (spre norocul meu) dependența "chimică" de nicotină. De pipă am dat din întâmplare în iarna asta, inițial sub forma unei pipe no-name mai degrabă cu rol decorativ (dar care nu avea gust prea rău). Fiind însă prea îngustă ca să o pot curăța cum trebuie și pentru a-i pune filtru (absolut necesar din cauza lemnului cam prost) a trebuit după o vreme să o abandonez, și mi-am luat între timp o pipă Chacom, căreia plănuiesc să-i alin singurătatea din borsetă undeva în toamnă cu încă una sau două pipe.

Nu fumez foarte des, dar o fac cu mare plăcere. În ce privește tutunurile, încă experimentez.

Să ne citim cu bine deci :).
std
 

Re: std

Mesajde Cinabru » 28 Iul 2010, 16:11

Bine ai venit. Sper sa poti ajunge cat de curand la o intalnire.
Avatar utilizator
Cinabru
Membru de onoare
 
Mesaje: 151
Membru din: 27 Oct 2008, 16:43
Localitate: Bucuresti

Re: std

Mesajde pari » 28 Iul 2010, 17:45

Bine ai venit, "cu fumurile tale" printre NOI! :2)
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: std

Mesajde Humidor » 28 Iul 2010, 18:11

Bun venit! Asteptam inscrierea la urmatoarea intrunire PCB!
Humidor
 

Re: std

Mesajde std » 28 Iul 2010, 20:22

Bine v-am găsit :). Din păcate la întâlnirea de pe 6 august nu voi putea ajunge, dar sper să vă pot afuma și eu cât mai curând.
std
 


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron