Octavian

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Octavian

Mesajde octawww » 18 Aug 2010, 20:32

Salutare tuturor,

Ma numesc Octavian Andonii, student la constructii in Bucuresti. Sunt utilizator de vreo jumatate de an, insa nu am incercat niciodata sa ma prezint. Sunt din Republica Moldova, si stau in Bucuresti fiind la studii (nu stiu exact daca exista un anumit mod de a ma prezenta de aceea o s-o iau ca la o intalnire de socializare :D). Am incercat pentru prima data pipa acum vre-un an jumatate, de la un prieten si coleg de facultate, Costin, care e de fapt si pe acest forum. Pentru prima data a fost...ca prima data nu prea mi-a placut dupa care peste vre-o jumatate de an mi-am luat prima pipa si primul tutun: o pipa de cires (din pacate stiam putin despre un inceput bun) si un Peterson (Connoisseur's Choice). Asa am inceput sa fumez pipa, acum, am trei pipe si sunt inca in explorare, inca nu mi-am dat seama care ar fi un tutun perfect pentru mine.
Apropo, mi-ar placea foarte mult sa vin si eu la o intalnire, dar nu prea stiu cum se procedeaza, exista vre-o anumita modalitate?

Va multumesc anticipat pentru primire!:D
octawww
 

Re: Octavian

Mesajde Humidor » 18 Aug 2010, 20:41

Bun venit Octav. Poti veni oricand la intalnire, te inscrii [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/viewforum.php?f=26]aici[/url] ca sa stim cate locuri rezervam. Urmatoarea intalnire va fi la [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/viewtopic.php?f=26&t=1173]Embassy[/url]. Cred ca am auzit despre tine de la Costin si despre tutunurile Samuel Gawith care se gasesc la Chisinau :D
Am auzit ca in Rep. Moldova se cultiva tutun oriental de calitate (si nu numai).
Din pacate, eu nu voi fi la urmatoarea intalnire, ca sa te cunosc, dar te vor primi cu bratele deschise ceilalti membri. Ia-ti la tine toate cele 2 trei pipe, ca vei avea ce degusta!

:1)
Humidor
 

Re: Octavian

Mesajde octawww » 18 Aug 2010, 20:51

Din pacate nu pot sa ajung la intalnirea de vineri...Dar din cate am observat intalnirile se fac lunar si la cea din septembrie sper sa ajung. O sa plec acasa la sfarsitul saptamanii si daca e, o sa ma interesez despre tutunul de care ai zis. Poate chiar si ceva tipic din Moldova :D.
Mersi pentru invitatie oricum.

Salutare!
octawww
 

Re: Octavian

Mesajde Humidor » 18 Aug 2010, 21:03

Hmm, inseamna ca piparul Costin ne spunea despre altcineva. Esti oricand binevenit, mai nou si pe bicicleta :))
Humidor
 

Re: Octavian

Mesajde zudo » 18 Aug 2010, 21:38

Bine ai venit Octavian !
@ Humidor: cred ca era vorba de MacBaren.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Octavian

Mesajde ghibortz » 18 Aug 2010, 21:39

priviet şi bun venit octavian.
piparul costin se referea la reprezentanţa macbarren de la chişinău.
crezi octav că ai putea să aduci ceva de pe acolo?
spor în a da de tutunul care să îţi placă.
ghibortz
 

Re: Octavian

Mesajde pintilie.costin » 19 Aug 2010, 09:09

Salut Octav si ma bucur ca intr-un final te-ai hotarat sa te alaturi piparilor bucuresteni, fum rece si sunt sigur ca vei avea parte de intalniri si tabacuri de exceptie.
Avatar utilizator
pintilie.costin
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 93
Membru din: 16 Mar 2009, 20:04
Localitate: Constanta


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron