Salutari tuturor!

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Salutari tuturor!

Mesajde VirgilMS » 28 Ian 2011, 00:36

Salutari!

Ma numesc vlad, sunt din targu mures, si tocmai mi-am comandat niste seminte de burley din virginia, usa:)
de mult ma bate gandul sa trec de la tigari normale la pipa, iar acum m-am decis sa-mi cultiv singur tabacul
si sa vad ce iasa, asa ca voi avea nevoie de multe sfaturi :)

Toate cele bune!
VirgilMS
 

Re: Salutari tuturor!

Mesajde mrg » 28 Ian 2011, 10:44

Salut, Vlad/Virgil! Bine ai venit pe forum. Poate ajungi, candva, si la o intalnire pe taram real, ti-ar fi utila, cred.
Ocolita cale ai ales pt. a "trece" la pipa. Nu ar fi fost mai simplu sa-ti cumperi niste tutun si sa vezi ce si cum? Burley-ul nu prea se fumeaza simplu, ci in amestec cu alte soiuri de tutun. Oricum, succes la cultivat si la trecerea la pipa.
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Salutari tuturor!

Mesajde victor » 28 Ian 2011, 11:02

Salut si felicitari pentru cutezanta. Pina la prelucrarea tutunului poti parcurge citeva rinduri aici: [url]http://forum.pipa-bucuresti.ro/viewtopic.php?f=19&t=36[/url]
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Salutari tuturor!

Mesajde VirgilMS » 29 Ian 2011, 19:09

Stiu, ca este mult mai simplu decat sa cultiv eu, dar, gradinaritul este o mica pasiune de a mea si de aici si idea de a cultiva burley. oricum, pana e bun de fumat mai este mult, asa ca tot la tutunul de cumparat o sa apelez :)
VirgilMS
 


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori

cron