Lattrice Billiard

Re: Lattrice Billiard

Mesajde ghibortz » 08 Dec 2009, 12:52

adică dumneata nu te joci.
eşti pus pe treabă.
oricum se colorează estetic foc.
urmăreşte pastelul muştiucului.
ghibortz
 

Re: Lattrice Billiard

Mesajde Humidor » 08 Dec 2009, 19:52

Ai grija totusi cu prelucrarile pe calculator, macar mustiucul ar fi trebuit sa arate la fel...
Humidor
 

Re: Lattrice Billiard

Mesajde silviu » 08 Dec 2009, 20:19

nu cred ca poza a fost prelucrata pe calculator... cred doar ca a fost pozata intr-o alta lumina ( probabil si un alt white balance )
silviu
 

Re: Lattrice Billiard

Mesajde pari » 09 Dec 2009, 09:29

[quote="Humidor"]Ai grija totusi cu prelucrarile pe calculator, macar mustiucul ar fi trebuit sa arate la fel...

Pentru MINE si TINE: important este sa nu ne lasam!
Este vorba si de... lumina!
Bogdan am sa te rog sa stergi vechea imagine, merci!
Fişiere ataşate
DSC03870 [800x600].jpg
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: Lattrice Billiard

Mesajde Baaron » 09 Dec 2009, 13:20

Foarte frumos colorata insa scopul unui Meerschaum tind sa cred ca nu este "colorarea" lui.
Pentru mine cel putin conteaza mult mai mult "cum" fumeaza si mai putin "cum arata".
Oricum, in timp, colorarea este inevitabila si probabil ca o ingrijire atenta a Meerschaum-ului (toaletarea zilnica sau periodica cu ceara de albine de calitate superioara sau pentru cine gaseste untura sau ulei de casalot) o va colora mult mai repede dar repet, mai important este cum fumeaza.
Fum rece!
Baaron
 

Re: Lattrice Billiard

Mesajde pari » 10 Dec 2009, 09:48

Da, parerea mea este ca se fumeaza lejer dintr-o pipa Meerschaum si pentru asta o apreciez.
Sigur că oricât de mult apreciez un costum, când se uzează îl las, cu parere de rău, acasa.
Apropos de intreţinere, răbdare, vârsta... în facultate aveam o copie alb-negru a unui afis promo pentru albumul lui Alice Cooper 'Billion Dollar Babies', era o bancnotă de un milion; ce m-am gândit eu, să o colorez...munca de "chinez" ::7)
Fişiere ataşate
DSC04495 [640x480].JPG
Doresc să vă prezint o noua achiziţie; din care se fumează lejer, aproximativ 20 min, usoară si uşor de curaţit.
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Anterior

Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron