butz choquin gentleman

butz choquin gentleman

Mesajde victor » 30 Apr 2010, 00:03

Mi-am dorit sa gasesc o pipa mica, pentru fumate scurte la o cafea la serviciu. Si am gasit! E mica! Foarte mica! Dar ceea ce m-a surprins este faptul ca se fumeaza chiar bine! Nu frige, nu face condens.
Abia astept sa mai trec pe la JPB sa o iau si pe sora ei bleu! Arata chiar funny! ::33)
Fişiere ataşate
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
0.jpg
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: butz choquin gentleman

Mesajde Humidor » 03 Mai 2010, 19:54

Interesanta! S-o pipezi cu placere!
Humidor
 

Re: butz choquin gentleman

Mesajde manos » 03 Mai 2010, 21:49

Frumoasa mititica, de unde ai achizitionat-o si cam cat te-a costat ? Mai aveau si alte modele ? Ma bate gandul sa-mi iau si eu una din aceleasi considerente !
Sa o fumezi cu placere !
Hello there, Mars calling Earth !
Avatar utilizator
manos
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 120
Membru din: 27 Feb 2010, 21:25
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2008

Re: butz choquin gentleman

Mesajde Cinabru » 04 Mai 2010, 08:54

Frumoasa si eleganta. Cum fumeaza ? Se incinge ? Face condens ? Detalii, cat mai multe detalii. S-o stapanesti sanatos si s-o pipezi cu placere.
Avatar utilizator
Cinabru
Membru de onoare
 
Mesaje: 151
Membru din: 27 Oct 2008, 16:43
Localitate: Bucuresti

Re: butz choquin gentleman

Mesajde victor » 05 Mai 2010, 20:42

Multumesc pentru urari. :1)
Mini-piparoasa se fumeaza nesperat de bine pentru dimensiunile ei. Nu se incinge cit sa friga la limba, iar fumata cu 2-3 cristale in vatra nu face nici un pic de condens. (eu folosesc mai mereu cristale sau creta de pipa) De mentionat este si lacul de buna calitate, care nu da semne de matuire ca la Stanwell, iar textura este usor rugoasa.
pret: 150 lei, PCB, Calea Victoriei. (au mai multe modele si culori)
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: butz choquin gentleman

Mesajde mrg » 06 Mai 2010, 09:18

Stanwell - lac? Esti sigur? Am vazut si eu micutele Butz Choquin de la JPB - din ce am vazut eu, cu exceptia a 2-3 exemplare, toate sunt vopsite. La Stanwell nu am vazut decat cateva modele vopsite pe negru, restul - din ce mi-am putut da eu seama - sunt date cu bait si ceruite cu Carnauba, nu lacuite.
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: butz choquin gentleman

Mesajde victor » 06 Mai 2010, 11:30

Imi cer scuze pentru lipsa de acuratete vis-a-vis de baituri, vopseluri, lacuri sau vopsea galus de oua! Ceea ce am vrut sa spun este ca am doua stanwell negre care aratau superb in magazin, iar apoi s-au matuit. Si asta intr-un mod neuniform si tare urit!
In schimb, micul Butz rezista perfect si arata ca in poza si acum.
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron