Mustiuc infundat

Moderator: mrg

Mustiuc infundat

Mesajde George » 23 Dec 2010, 13:17

Buna ziua!

Sunt un fumator de pipa incepator, iar recent am facut o boacana cu o pipa mai veche. Dupa ce am achizitionat-o am incercat sa o curat cu o perie de pipa unifolosibila (scuzati-mi terminologia, inca mai am de invatat), insa peria a ramas intepenita in interior, si nicicum nu am reusit sa o mai scot, nici macar cu clestele, imi era si frica sa nu cumva sa o brutalizez prea tare. Capetele periei care erau in afara mustiucului sau rupt din cauza eforturilor de a o scoate. E putin probabil, dar daca cineva a mai avut problema aceasta, v-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea sfatui ce sa fac. E o pipa mai pricajita, dar mi-ar parea rau sa devina doar bibelou. Mustiucul este dintr-un plastic mai flexibil.
Va multumesc!

George
George
 

Re: Mustiuc infundat

Mesajde zudo » 23 Dec 2010, 15:06

Ciudata situatie ! :-? Eu te-as sfatui sa o lasi un timp in congelator (in speranta ca miezul metalic al periei se va contracta suficient) dupa care sa incerci sa o tragi cumva, sau sa o impingi atent cu un betisor din lemn sau o vergea otelita. Daca peria s-a umflat din cauza umiditatii, incearca sa o usuci bine inainte de asta.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Mustiuc infundat

Mesajde blackdevil » 24 Dec 2010, 20:32

Am patit si eu...Rezolvarea a fost un betisor de frigarui pe care l-am adus la diametrul gaurii cu un cuter....si pe urma forta
Nu am vrut sa folosesc ceva foarte dur de frica sa nu stric ceva

Incearca poate te ajuta...Spor
blackdevil
 


Înapoi la Întreţinere şi reparare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron