The Blender's Pride - JU 52

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
0
Niciun vot
Bun
2
100%
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

The Blender's Pride - JU 52

Mesajde atzitzi » 02 Feb 2013, 22:11

[quote]
If you have ever heard the powerful boom of the BMW engines and seen the massive and yet majestic shape of a Ju52 (Auntie Ju) circling in the sunlight, surely you have felt an immediate fascination with this giant of the skies. Massive, powerful, majestic, yet playful and even a little naïve, but always impressive – this is how the “Ju 52“ blend, too, will present itself to you. Malty and slightly fruity tones give the powerful, dark pressed, medium- strong Virginia/Perique Broken Flake its character. A voluminous smoking experience in terms of taste, but without irksome weight. A gentle giant for dreams of the pioneering spirit of the past. …takeoffs are optional, landings are mandatory. (aviation aphorism)

Nicotine: 3
Aromatisation: Rapsberry / Flowers
Flavor: 3 (Aromatisation)
Chart: 1 (light) to 6 (strong)


Un avion de legenda, produs in perioada 1930-1945, trimotor folosit pentru transport de persoane si marfa atit de armata cit si in domeniu civil. Doua filme celebre au apelat, pe bune, la serviciile lui: Where Eagles Dare si Valkyrie. Surpriza cea mare este ca sint citeva care zboara si astazi, in Spania si chiar in Elvetia.

Daca decolarea este optionala si aterizarea obligatorie imi permit sa adaug ca de statul in aer va trebui sa profiti cit poti de mult.

Hans a ales un nume inspirat pentru acest tutun surprinzator pe baza de virginia si perique si doar o "atingere" de Kentucky. O nota subtila de fructe ar vrea sa il arunce in categoria aromaticelor. Din fericire acest "toping" dispare dupa primele doua trei fumuri dar lasa totusi o aroma placuta in jur. Acest lucru l-am simtit la ultima intilnire cind a fost testat de Mac.

Descrierea originala pare onesta, poate doar la "Flavor" ar trebui sa fie 1 in loc de 3.

Pliculetul trimis de Hans s-a dovedit suficient de generos cit sa poti incropi cam patru-cinci pipe.
Il voi vota bun pentru ca la categoria Vaper am alte prefetinte, Dunhill De Luxe Navy Rolls, iar la aromatice abia astept deschiderea topicului la "Out of Africa".
Fişiere ataşate
TBP_Ju52_o.jpg
"Drier tobacco smoked slowly will offer you much more flavor than overly moist tobacco smoked quickly." - John Patton
Avatar utilizator
atzitzi
Membru de onoare
 
Mesaje: 253
Images: 19
Membru din: 29 Aug 2011, 15:35
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2011

Re: The Blender's Pride - JU 52

Mesajde MarcBarbu » 05 Feb 2013, 22:58

Pentru mine ar putea fi un tutun de zi cu zi. Intr-adevar nu foarte savuros, dar discret, si usor tolerabil de nefumatorii din preajma. Am votat bun!
Avatar utilizator
MarcBarbu
 
Mesaje: 128
Membru din: 09 Noi 2012, 01:43
Localitate: bucuresti


Înapoi la HU-Tobacco

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron