Restabilirea zilei de intalnire

Chestionarele pot fi completate de catre membri astfel incat in timp sa avem anumite statistici

In ce zi a saptamanii preferati sa ne intalnim? (2 optiuni/utilizator, rog folositi-le)

Chestionarul s-a închis pe data de 11 Ian 2009, 20:37

Luni
0
Niciun vot
Marti
0
Niciun vot
Miercuri
0
Niciun vot
Joi
2
17%
Vineri
5
42%
Sambata
0
Niciun vot
Duminica
5
42%
 
Voturi totale : 12

Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Molia » 06 Ian 2009, 20:37

Anul trecut prin martie am stabilit ca ziua in care avem sanse de prezenta maxima este vineri. Propun sa votam o zi din saptamana viitoare in care sa ne intalnim, zi a saptamanii care sa ramana valabila pentru restul anului viitor. Ora nu cred ca e cazul sa o votam, intervalul 17.00-19.30 fiind in continuare, cred eu, destul de nimerit pentru sosiri.

De completat pana luni.

LE: Aici, numarul de utilizatori fiind mic, votul fiecaruia conteaza. Sper sa avem macar 30 voturi la sfarsitul saptamanii. Cei care au postat pe-aici si spera sa-si faca timp de-o pipa cu noi, chiar daca n-au avut pana acum timp, sunt bineveniti la vot
Molia
 

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Humidor » 06 Ian 2009, 20:58

eu de luni pana joi nu vin decat daca sunt in vacanta.... sau dupa ora 19 si stau max 1 ora.

:15)
Humidor
 

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Pioneru » 07 Ian 2009, 12:53

Joi sau Duminica
Avatar utilizator
Pioneru
Membru de onoare
 
Mesaje: 72
Membru din: 30 Oct 2008, 17:43
Localitate: Bucuresti

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Twain » 07 Ian 2009, 13:44

Joi sau vineri.
Pentru mine, sambata si duminica sunt excluse. Am program cu familia, pentru ca in timpul saptamanii abia ne vedem. In week-end avem planificate o multime de activitati pe care nu le putem face in nici o alta zi a saptamanii: plimbari impreuna (acum avem in program obligatoriu patinaj), vizite la rude sau la prieteni, spectacole, lectii, etc., etc., etc. ...
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde pecta » 08 Ian 2009, 01:20

Din punctul meu de vedere vineri mi se pare cea mai ok zi. In weekend oricum lumea pleaca si va fi greu sa ne punem de acord cu totii pentru o posibila intalnire.
A pipe. It’s like a faithful spouse. When you go home, it’ll be there, quietly waiting for you.

Zorba The Greek
Avatar utilizator
pecta
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 117
Membru din: 28 Oct 2008, 00:08
Localitate: Bucuresti

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde cristi_l » 08 Ian 2009, 01:43

si eu zic la fel...vineri este perfect, putina delectare dupa 5 zile de munca nu strica :19)
cristi_l
 

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Molia » 08 Ian 2009, 12:57

Oricat imi bat capul sa adun voturile din chestionar in conformitate cu argumentarile postate nu-mi ies calculele. Eu am votat joi sau duminica iar pana acum, cu 6 indivizi care au postat avem rezultatele joi-2; vineri-3; duminica-4. Scorul nu seamana prea mult cu suma postarilor.

Incep sa cred ca va ramane vineri ziua de intalnire in ciuda faptului ca multi se plang de ea si tot sugereaza de pe la jumatatea anului schimbarea zilei. Nu-i ceva nou. La alegeri pariez pe psd in ritmul asta. Initiativa dusa la bun sfarsit e din ce in ce mai rara.
Molia
 

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde mrg » 08 Ian 2009, 14:35

Am votat si eu, pt. vineri. Pt. mine este cea mai potrivita zi - weekendul este rezervat/dedicat familiei/pustanilor.
Ref. la nelamurirea ta, Molia, cred ca provine din faptul ca exista optiunea 2 voturi ("In ce zi a saptamanii preferati sa ne intalnim? (2 optiuni/utilizator, rog folositi-le)").
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Humidor » 08 Ian 2009, 19:55

Cred ca pentru oamenii incadrati in campul muncii, vineri este o alegere buna pentru ca este ultima zi care separa viata de serviciu de viata personala....
Mi se pare interesanta si duminica pentru aceasta categorie de musterii dar dupa ora 16, atunci cand se incepe tragerea liniei si pregatirea pentru a doua zi, e adevarat, mai obositor dar este o varianta.

Pentru restul, banuiesc ca si luni la ora 2:45 AM e o solutie cu conditia sa se gaseasca un local...
O varianta ar fi sa stabilim 2 zile, una in cursul saptamanii (luni-joi) si alta vineri sau duminica, cu un total de 2 intalniri pe luna. Astfel, salariatii vor frecventa preponderent in weekend iar ceilalti in cursul saptamanii. Desigur vom avea si incrucisari in care un familist convins sa vina si in cursul saptamanii si invers.

::27)
Humidor
 

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde pecta » 08 Ian 2009, 22:40

Ar fi comic sa se formeze doua grupuri diferite, grupul de weekend si grupul din cursul saptamanii. Problema e ca nu suntem foarte multi si din cat se pare ( doar daca in ultimul moment ne trezim cu zeci de voturi ) mai mult de 15 ( cu indulgenta zic cifra asta ) nu o sa fim prea curand la intalniri. Ar fi bine sa gasim o zi cand putem se ne intalnim cu totii . Cred ca asa e mai "fun" pentru toti.
A pipe. It’s like a faithful spouse. When you go home, it’ll be there, quietly waiting for you.

Zorba The Greek
Avatar utilizator
pecta
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 117
Membru din: 28 Oct 2008, 00:08
Localitate: Bucuresti

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Humidor » 09 Ian 2009, 08:53

Cred ca spre asta ne indreptam...

Referitor la socoteala lui molia, in mod sigur unii au votat doar o varianta, faptul ca ai pus doua variante de vot nu inseamna neaparat ca utilizatorii au si votat doua.

Pe viitor ar fi util sa se puna optiunea "Permite revotarea" astfel incat oamenii sa poata schimba votul pana la expirarea votului in cazul in care au gresit.
Humidor
 

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Augustinus » 10 Ian 2009, 12:43

Domnilor,
Dupa mai multe analize, controale, probleme si alte neplaceri de acest gen, revin in comunitatea piparilor. Este adevarat ca nu prea mai am voie sa forjez asa cum o faceam inainte, insa nimeni nu ma impiedica sa pufai o pipa, doua pe zi. Asa ca, m-am pus si am votat si eu cele doua zile, adica vineri si duminica, sperand ca problemele de sanatate sa nu apara. Astept sa ne vedem si...fum rece pentru 2009.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Twain » 13 Ian 2009, 11:17

Salut , augustinus.
Ne vedem acum, vineri 16 ianuarie.
Sa nu te prind ca nu vii. Imi lipsesc discutiile cu tine.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Restabilirea zilei de intalnire

Mesajde Augustinus » 13 Ian 2009, 23:20

La multi ani, Twain! Vin negresit.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Chestionare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron