[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Pipe & Cigar Club Bucureşti • Vezi subiect - Bentley - Orange Oriental Type

Bentley - Orange Oriental Type

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab.
0
Niciun vot
Slab.
0
Niciun vot
Mediu.
1
33%
Bun.
0
Niciun vot
Foarte bun.
2
67%
 
Voturi totale : 3

Bentley - Orange Oriental Type

Mesajde Humidor » 04 Mar 2009, 21:49

Denumire tabac: Bentley - Orange Oriental Type
Producator: Bentley
Taietura: flake ready rubbed


[div=center][attachment=2]
P1011950.JPG
[/div]

Tutunul este o combinatie intre Oriental si Virginia calitate extra fermentate in presa. Orientalul isi face simtita prezenta subtil iar adaosul de latakia ii da o nota picanta subtila.
In ansamblu este un tutun mediu ca tarie cu un buchet voluptos, bine echilibrat.
Am identificat arome de nuci, cozonac si ciocolata. Aroma lasata in camera este deosebit de placuta.

[div=center][attachment=1]
P1011948.JPG
[/div]

Cutia difera de cea expusa pe pipe-shop:
[div=center][img]http://www.pipe-shop.net/Shop/gbilder/he01450.jpg[/img][/div]
Tutunul trebuie uscat putin inainte de a-l fuma, altfel la final pipe tinde sa se infierbante.

Am fumat acest tutun in pipa Humidor #4 - Tulip
[div=center][attachment=0]
P1011951.JPG
[/div]

Un tutun excelent, il recomand iubitorilor de arome orientale.
Humidor
 
Sus

Re: Bentley - Orange Oriental Type

Mesajde alguhan » 11 Mar 2009, 00:28

Eu l-am votat mediu.
Din exemplarul luat de la Humidor am avut 3 boluri mici, umplute 2/3.
La primul bol mi-am ars limba rau si m-a mancat nasul incat am stranutat de cateva ori. Cred ca m-am grabit si nu am ales momentul bun ca sa-l testez.
In aceasi zi mult mai tarziu, la bolul 2 a fost ceva mai bun, fara probleme. Tutunul arde perfect. Gustul a fost puternic condimentat si din cand in cand dadea si o aroma foarte putina de portocale. Iar gustul Latakiei era aproape absent. Cand il nimeream ma bucuram si cand ma lasa singur cu Orientalul puternic condimentat ma enervam. Al treilea bol a fost la fel ca al doilea.
Tutunul asta este cam departe de a fi pe gustul meu. Pot sa zic ca este interesant. M-a plimbat intre gusturi putin placute si placute. Tot interesant, mi-a lasat la sfarsit un gust foarte placut in gura care a durat mult timp si facandu-mi pofta sa mai fumez inca un bol. Dar tot nu-si gaseste locul in lista mea de cumparaturi..
Avatar utilizator
alguhan
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 235
Membru din: 30 Ian 2009, 13:19
Localitate: Çorlu, Turkey


Înapoi la Bentley

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron